Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır?

Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır?

Sonsatir Sonsatir -
217 0

Banka bünyesinde bulunan bir hesabınız olmasa dahi Ziraat Bankası cebe havale yapılması mümkündür. Bu aşamada sorgumuz Ziraat Bankası cebehavale nasıl yapılır olmaktadır.

Ziraat Bankası müşterisi olan herkesin dilediği kişiye para gönderme işlemini sağlama şansı bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın son yıllarda internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri ile sunmuş olduğu bu hizmetlerden yararlanmak için yapmanız gereken adımları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Ziraat Bankası cebe havale gönderme işlemi nasıl yapılır?

Bunun için öncelikli olarak Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu uygulamalar üzerinden dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden kısa süre içerisinde işlem yapma şansınız bulunmaktadır.

Ziraat Bankası cebe havale
Ziraat Bankası Cebe havale

Bu iki uygulama üzerinde yer alan para gönderme bölümünde cebe para gönder bölümlerine giriş yaparak buradan sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bilgileri sorunsuz bir şekilde girdikten sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde yer alan tutar kısmına tek sefer için en fazla 500 TL yazabilirsiniz. Gün içerisinde 2 defa 500 TL gönderme şansınızın bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Yani gün içerisinde göndermek istediğiniz paranın en fazla Bin TL olduğunu belirtelim. Ziraat Bankası Cepbank Cebe Havale yapma işlemi kullanım açısından pratik. Bu yüzden para gönderim işlemleri için en çok tercih edilen seçenekler arasında.

Okunmalı : Ziraat Bankası hesap açarken ücret alıyor mu? 

Ziraat Bankası ATM’sinden nasıl para çekilir?

Cebe gönderilen paranın çekme işlemini yapmak için öncelikli olarak gönderdiğiniz kişinin en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gitmesi gerekmektedir. Buradan kartsız işlemler menüsü içerisinden cebe gelen havale bölümüne giriş yaparak istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmasından sonra gönderilen parayı çekmesi mümkündür. Ancak bu istenilen bilgilerin sorunsuz bir şekilde girilmesi durumunda para çekme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Aynı zamanda gönderilen paranın tam olarak yazılması bölümüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Gönderen kişilerin özelikle işlem ücretlerini kontrol ettikten sonra karşı tarafa bilgi vermesi bu konuda son derece önemli detaylar arasında gelmektedir. Bu yüzden de bu konuya dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bankacılık işlemleri, hesap açma ve diğer hizmetlerde bu anlamda muhatabınız Ziraat Bankasıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma