Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Kredi Kartı Başvurusu Neden Kabul Edilmez?

Kredi Kartı Başvurusu Neden Kabul Edilmez?

Aydin Duran Aydin Duran -
155 0

Kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez? Kredi kartı artık gündelik hayatımızda en sık başvurduğumuz finansal destek durumundadır. Bunun bir ihtiyaç olduğunu kabul ederek, yeni kredi kartı başvurusunda bulunan ya da olumsuz cevap alan okurlarımız için başvuru sürecini inceleyeceğiz.

Kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez sorusu banka işleriyle yeni uğraşmak isteyen bireyler tarafından sıklıkla sorulan bir soru haline gelmiştir. Öncelikli olarak kredi kartının bankacılık işlemlerinde olan öneminden emin olmanız gerekmektedir. Gelecekte yapacağınız kredi taleplerinde ve kefil olma durumlarında kredi kartı kullanımınız ve mevcut kart ödeme geçmişiniz sizin kart sicilinizi oluşturarak sizin hakkında bankalara teminat oluşturmaktadır. Eğer geçmiş dönemde bir borcunuz ya da ödenmemiş faturanız varsa sizin kredi kartı çıkartmanız oldukça zordur. Bunun yerine geçmiş dönem borçlarınızı kapattığınızdan ve sürekli gelir sahibi olduğunuz zamanda tekrar başvuru yapmak üzere süreci dondurmanızı öneririz. Kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım diyen okurlarımız için sitemiz içerisinde detaylı bir şekilde konuyu irdelemeye çalıştık.

Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Sıklıkla kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusu yapmak kişinin kredi notunu olumsuz etkilemektedir. Yani sürece sürekli başvuru yaparak nefes aldırmanız mümkün değildir. O yüzden Reddedilen kredi başvuruları ne zaman silinir sorusunu yönelterek süreci lehinize çevirmeye başlamanız gerekmektedir. Eğer daha önce kredi kartı başvurusu ya da kredi başvurusu yaptıysanız süreci tekrar lehinize çevirmek için minimum altı ay boyunca düzenli bir şekilde kredi kartı kullanmalı ve sürekliliği olan bir işte çalışmalısınız. Bankalar paralarını garantiye almak isterler ve her bir müşteriyi aslında ayrı bir yatırım aracı olarak nitelendirirler. Siz de bankaların güvenini kazanmak için sürekliliği olan bir işte gelir beyan etmeniz ve kredi kartı kullanıyorsanız borçlarınızı gününde ve saatinde ödemeniz gerekmektedir.

Kimler kredi kartı alamaz şeklinde olumsuz önermeler aslında bankalar tarafından hiçbir zaman kullanılmaz. Kredi kartı başvurusu yapmadan öncesinde sürekli bir geliriniz olduğunu bankaya beyan etmeyi başarırsanız (İş sigortası, banka kartınız ve hesabınızda bulunan nakit miktarı), sizin de başvurunuz kesinlikle olumlu sonuçlanacaktır. Daha öncesinde kredi borcunuz varsa, belirli bir olaydan ötürü haciz uygulanmışsa veya ödenmemiş faturanız varsa kredi başvurusu yaptığınızda bu olumsuz sonuçlanacaktır. Siz de eğer yukarıdaki koşulları karşılıyorsanız bugün kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurum Neden Reddediliyor?

Kredi kartı neden alamıyorum diyerek kendinizi üzmenize gerek yok sadece süreç içerisinde kredi notunuzun düşük olduğunu ya da geçmiş dönemden olan bir borcunuzun şimdi tarafınıza yansıdığını farz edebilirsiniz. Tekrar başvuru yapmadan öncesinde E-Devlet üzerinden veya sicil geçmişiniz üzerinden tekrar geçin. Ödenmemiş bir fatura, haciz işlemi ya da benzeri bir durum olmadığından emin olun. Eğer çalışıyorsanız, sigorta geçmişinizi de başvuru formuna ekleyerek bankaların formlarını tamamlayın. Kredi başvurum neden onaylanmıyor sorusunun yanıtı doğrudan sizin kredi geçmişinize bağlı olacağı için süreci kendi adımlarınızı izleyerek tekrar edin. Kredi kartı başvurusu neden kabul edilmez sorusunu sitemiz içerisinde yanıtlamaya çalıştık, umuyoruz sizin de başvurunuz en kısa süre içerisinde olumlu şekilde sonuçlanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma