Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Malta Asgari Ücreti Ne Kadar? Market Fiyatları, Kira Ücretleri 2024

Malta Asgari Ücreti Ne Kadar? Market Fiyatları, Kira Ücretleri 2024

Aydin Duran Aydin Duran -
218 0
Malta Asgari Ücreti Ne Kadar? Market Fiyatları, Kira Ücretleri 2023

Akdeniz’de küçük bir ada ülkesi olan Malta İtalya’nın güney kıyıları açıklarında yer alır. Ekonomik olarak gelişmiş ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Peki 2024 yılı için Malta’da asgari ücret miktarı ne kadar olacak?

Malta’da 2024 yılı asgari ücret oranı 900 Euro yani 17.786 TL olarak belirlenmiştir.

Malta’da Yaşam Ucuz Mu?

Malta diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuz bir ülkedir. Çok küçük bir nüfusa sahip Malta’nın refah ülkesi olmasının temelinde turistlerde ve öğrencilerden elde edilen gelirler vardır. Malta’da kiralar son yıllarda artış göstermiş olup ortalama kira ücretleri 700 euro yani 13.836 TL ile 1400 euro 27.672 TL arasındadır.

Malta’da Market Ücretleri Ne Kadar?

Ücret Ne Kadar? Gıda, Market, Kira Ücretleri 2023

Malta’da market fiyatları diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ucuzdur. 1 litre süt 0.9 euro yani 17 TL, 12 Yumurta 2.5 euro yani 50 TL, Tavuk 3.9 euro yani 77 TL, Domates 2.4 euro yani 49 TL, Elma 2.5 euro yani 49 TL, Patates 1.8 euro yani 36 TL’dir.

Malta Nasıl Bir Yer?

Malta, İtalya’nın Sicilya adasının güneyinde yer alan küçük bir ada ülkesidir. Ülke aslında bir takımadadır, ancak en büyük adalarından yalnızca üçü yerleşiktir ve işlevseldir: Malta, Gozo ve Kemmuna.

İster adalardan zıplayarak, ister bütün gece parti yaparak veya bir yelkenliyle gezinerek, nerede olursanız olun gündüzleri arkadaş edinirsiniz – burada herkes böyle nazik!

Maltalılar çok sıcak ve misafirperver insanlardır. Malta’ya seyahat ediyorsanız, kendinizi kültüre kaptırmaya, güneşin tadını çıkarmaya, etrafınızdaki güzel denizden yararlanmaya, akışa ayak uydurmaya ve beklenmeyeni beklemeye hazırlanın!

Not : Verilen rakamlar araştırmalar ile alınmıştır. Bu sebeple tam rakamlar olmayabilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma