Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Müstakbel Damat En Komik Türk Filmi Olmaya Aday

Müstakbel Damat En Komik Türk Filmi Olmaya Aday

Aydin Duran Aydin Duran -
191 0
müstakbel damat

Bir sinema, dizi yada stand up  ile gülmek benim için biraz zor. Hatta insanların gülüp kırıldığı Cem Yılmaz türü kişilerin programları özellikle beni hiç etkilemez. Ancak Ata Demirer’i yaptığı programlarda söylediği şarkılarla kendisini izlettirdiğini ayrı parantezle söylemem gerekiyor. Geçenlerde ilk kez bir sinemaya kendi başıma gitme zamanı buldum. Farklı yeni gösterime giren filmler bir yana zamanı harcamamak adına ilk filme bilet aldım. Film ise tesadüfen Müstakbel Damat oldu. Bir filme ancak bu kadar nokta atışı yapılır. Kesinlikle en güzel filmi seçtiğimi şimdi anlıyorum.

Müstakbel Damat Oyuncuları Kim?

Açıkçası Erdal Özyağcıları Türk Sineması adına ayrı bir sayfaya yazmak gerekiyor. Nitekim çok beğendiğim bir sanatçı kendisi. Filmin diğer oyuncuları İlker Ayrık, Hande Soral, Nilgün Kasapbaşoğlu, Yücel Erten, Bilge Şen, Suat Sungur, Ayça Erturan, Aykut Taşkın, Ahu Sungun gibi bir dizi isimlerine yer veremediğim kişiler. Hepsi gayet iyi rol almışlar filmde. Onların da hakkını yememek gerekiyor. Ancak izlediğim filmler içerisinde çok beğendiğimi söylemek gerekiyor. Filmle aynı isimde olan Edward Burns ile John Leguizamo ve Matthew Lillard’ın bir filmini Müstakbel Damat filmini de bu sinema sonrası izleyebilirsiniz. Ancak filmi karıştırmamak gerekiyor. Çünkü senaristliğini M. Serdar Fırat v Serdar Sarı’nın yaptığı Müstakbel Damat farklı konular içeriyor. Ayrıca filmin yönetmeni İlker Ayrık. 1 Saat 43 dakika süren filmde yaşananlar oldukça komik.

Gülmekten Gözlerinizden Yaş Gelecek

Müstakbel Damat
Müstakbel Damat

Hasan (İlker Ayrık) sevdiği kız için Kıbrıs yollarına düşer. Aşkı Sema (Hande Soral) ile evlenebilmek için Sema’nın babasını ikna etmek için elinden geleni yapan Hasan ve Erdal Özyağcılar filmin başından sonuna kadar gerçekten herkesi güldürüyor. Hatta gülmekten gözlerimden yaş geldiğini söylesem doğru olur. Herkesin gülmek için konuya bakış açısı farklı olabilir. Ancak filmin girişi özellikle dört dörtlük olmuş. Bundan sonrası ise atılan her adım gülmek ile geçiyor. Sanatsal açıdan gerçekten izlenmesi gereken yerli ve yabancı sinemalar hakkında tavsiyelerim söz konusu olabilir. Ancak gerçekten gülmek istiyorsanız Türk Sinemasının Sağ Salim I filminden daha çok güleceğiniz bir programdan bahsetmem mümkündür. Öyle ki ben Sağ Salim’in ilk yapıtını bu konuda çok başarılı bulurdum. Ancak Müstakbel Damat sinema filmini kesinlikle tüm sinema filmlerini geride bırakmış bir yapıt olarak gördüm.

Müstakbel Damat Filminde Fenerbahçe’lileri Sevindirecek Perde

Filmde özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe ezeli rekabetine yer verilmesi, Erdal Özyağcılar’ın kesinlikle tüm yeteneklerini gözler önüne sermesi, muhteşem bir filmi ortaya koymuş. Elbette diğer tüm oyuncuların filme katkısı tartışılmaz. Ancak Kıbrıs’ta özellikle “Napan” ile başlayan bir serüvenin, Kıbrıs şiveleri ile takip etmesi, filmin konusunun yerine oturmasındaki köşe taşlarının en ince ayrıntısı ile düşünülmesi, muhteşem olmuş. Umut ismi verilen uçağın duygu yüklü hikayesi bir ara hüzünlendirse ve filmin sonuna doğru Ali ismi ile Erdal Özyağcılar’ın kalp krizi geçirmesi herkesi üzmüş olsa da; filmin yüzde 90’nında gülme garantili bir yapıt olduğunu söyleyebilirim.

Müstakbel Damat  En Komik Anları

Filmin örüntüsü sevdiği kızı istemeye ve babasını razı etmek olsa da; film boyunca Kıbrıs’a atılan ilk adım ile başlarına gelenler, Ali’nin (Erdal Özyağcılar) köpeğinin komşusu ile muhabbeti, bıçak kazası, Ali’nin karısının boynunu incitmesi, Fenerbahçe Galatasaray maçı perdesi gerçekten çok yerinde işlenmiş. Mutlaka izlenmesi gereken bir sinema olduğunu düşündüğüm için herkese tavsiye edebilirim.

Reklam Önemli

Tüm sektörde ve ürünlerde olduğu gibi filmlerde reklam önemli. Lise sonrası yapılan reklamlar ile sığ bir ortamda Lise yıllarımın sonu ile Kahpe Bizans filmi için çok önemli bir reklam çalışması yapılmıştı. Yıl 1999, Yer Kütahya… Hatta liseden bir arkadaşımla ( Kulakları çınlasın) çok büyük heveslerle gittiğim filmden neredeyse hiç gülemeden geri dönmüştüm. Komedi filmleri söz konusu olduğunda hep bu film aklıma gelir. Zira yapılan reklamlar filmin önüne geçiyor. Böylelikle beklentileri karşılayamıyor. Ancak reklamlarda kendisine yer bulamayan Müstakbel Damat sanıyorum bireysel yorumlar ile çok izlenen filmler arasına girmeye aday olacaktır.

Müstakbel Damat İkinci Filmi Geliyor

Müstakbel Damat sonunda umut uçağı ile arkasındaki yazı ile devamının beklendiği sinema filminin ikincisi umarım güzel olur. Ancak sıralı yapıtların hepsinde ilk filmler güzel olurken diğerleri ilk filmin kaymanı yeme gibi bir özelliği ile geliyor. Umarım bu konuda aldanmam ve güzel bir Müstakbel Damat filminin ikincisi gelir. Ya da en azından ben ikincisinin çekileceğine dair bir kanıya vardım. Belki de hiç çekilmez.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma