Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
9 0

Kredi kartı çıkarmak için başvuru yapılması gerekiyor. Fakat bankalar kredi kartı verirken bazı kredi notunuzu dikkate alıyor. Kart başvuruları nasıl yapılır, internet üzerinden ve telefondan nasıl bir yol haritası izlenir diyecekler için baştan aşağı kadar sistemi ele aldık.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet ve teknoloji sistemlerinin doğru orantılı bir şekilde gelişmesinin en büyük faydası, şüphesiz ki resmi daireler ve bankacılık sektörüne çok önemli bir fayda sağlamıştır. Çünkü, her bireyin hayatı boyunca gitmek zorunda olduğu bu iki noktada, yoğunluk sebebi ile işlemler hızlı bir şekilde yapılamamakta ya da farklı bir güne sarkabilmekteydi. Fakat, kredi kartı başvurusu gibi bir işlemi göz önünde bulundurarak değerlendirme yaptığımız zaman, artık banka şubesine gitmeye gerek bile olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü, kredi kartı kullanmaya karar veren ya da eşine bir ek kart çıkartmak isteyen veya yeni bir banka seçerek kredi kartı hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler, doğrudan şubeye gitmeye gerek kalmadan yalnızca internet üzerinden başvuru yapabilmektedirler.

Kredi kartı çıkarmak için başvuru yapacak olan kişiler yukarıda belirttiğimiz gibi şubelere gitmek istemiyorlarsa, alternatif başvuru yöntemlerini değerlendirebilirler. Bu yöntemler ise şu şekildedir.

  • Banka ATM Noktaları
  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Bankacılık Uygulamaları
  • Telefon Bankacılığı
  • Bankanın İnternet Sitesi

Yukarıdaki beş yöntem ile birlikte, bankanıza ait hizmetlerden kolayca faydalanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

ATM’den Kredi Kartı Başvurusu

ATM noktaları aracılığı ile kredi kartı kullanımı için başvuruda bulunmak isteyen kişiler, anlaşmalı olan ATM noktalarından anında başvuru yapabilirler. Burada ATM için gereken işlemler yapıldığında Başvurular şeklinde düzenlenmiş bir sayfa dikkat çekecektir. Buraya giriş yapıp sizden istenen bilgileri doldurmanız halinde anında kredi kartı için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Başvurusu

Düzenli olarak çalıştığınız bankadan yeni kredi kartı almak istediğinizde doğrudan internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Eğer bu bankadan daha önce bir kredi hizmeti almışsanız ya da maaşınızı düzenli olarak bu bankadan alıyorsanız, başvuru işlemleri için sizden gelir belgesi talep edilmeyecektir. İnternet üzerinden yaptığınız başvurulara anında sonuç alabilecek, sonrasında da adresinize gönderilen kredi kartını teslim alabileceksiniz.

Bankanızın kredi kartı için yapacağınız başvurularda, internet bankacılığı hesaplarınızın yanı sıra, mobil bankacılık uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız başvurularda da aynı şekilde şartları tamamlarsanız, şubeye gitme ve belge zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Eğer daha önce çalışmadığınız bir bankadan kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz şubelere gitmeden önce bankanın internet sitesine giderek kredi kartı için başvuru işlemlerini doldurmalısınız. Bu aşamada sizler için bir kredi kartı başvuru formu hazırlanacak ve internet üzerinden doldurmanız istenecektir. Fakat, bu yöntem ile yaptığınız başvurular tamamen ön başvuru özelliği taşıyacaktır. Onay alsanız bile kredi kartınızın basılıp adresinize ya da banka şubesine gönderilmesi için banka şubelerine gitmeniz gerekecektir.

Başvuru kanalınız ne olursa olsun banka şubelerine çağrıldığınız zaman, nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz olmadan kesinlikle başvuru işlemlerinizi tamamlayamazsınız. Bundan dolayı bu iki belgeyi hazırladıktan sonra başvurunuza onay aldığınız tarihten itibaren en geç 10 iş günü içerisinde şubeleri ziyaret etmelisiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır