Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kredi Kartları
  4. »
  5. Onaylanan Kredi Kartları Ne Zaman Teslim Edilir?

Onaylanan Kredi Kartları Ne Zaman Teslim Edilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
230 1

Kredi kartı başvurum onaylandı kartım gelmedi diyorsanız az daha sabırlı olmanız lazım. Artık kartların onay süresi ve eve teslim zamanı değişti. Daha detaylı araştırmalar yapılıyor ve kişinin risk raporu tekrardan göz önüne alınıyor. Fakat kargodan ve teknik işlemlerden kaynaklı olarak gecikmelerin yaşanması çok normaldir.

Kredi Kartım Onaylandı Ne Zaman Gelir?

Kredi kartınızın onaylanmasından sonra iki farklı sürede kartınız elinize geçer. Biri bana şubesinden almak, diğeri de kartınızın verdiğiniz adrese gelmesine bağlı olarak değişmektedir. 

Ülkemizde en çok kullanılan banka ürünlerinin başında kredi kartları gelmektedir. Özellikle bankaların tüketiciye kredi kartı verme yarışı kredi kartı kullanıcısı her geçen gün artmaktadır. Bankalar bu yarışta müşterisi çok olsun diye para puan, taksit imkanı ve her türlü cezp edici imkanlar sunduklarında dolayı tüketiciler, bu bankadan aldım birde şu bankadan ve birde şu bankadan diye diye cüzdanda kredi kartı yerleştirecek yer bırakmadı. Kredi kartlarındaki bu artış, borcun ödenemeyecek hale getirmiş ve devlet bu yüzden her zaman yeni düzenlemeler yapmaktadır. Kredi kartı sınırlamasıgelire göre kredi limiti sınırlaması ve kredi kartında taksit sınırı gibi konularda yenilikler yapılmaktadır. Bu yazımızda kredi kartı onaylandı ne zaman gelir? Veya kredi kartım onaylandı kaç günde gelir? Gibi sorulara yanıt verdik.

Kredi Kartımı Çıkmış Nasıl Alabilirim?

Kredi kartı başvurusu için birçok yol vardır. İnternet şubesinden, banka şubesinden, telefonla müşteri hizmetleriyle ve ATM den başvuru işlemlerinin yapıldığı esnada, size sorulan; kredi kartınız adresinize mi, yoksa banka şubesinden mi alırsınız sorularına verdiğiniz cevaplara göre zaman değişmektedir. Eğer ki, kredi kartının basılması 7 ila 10 gün arasında olmaktadır. Ardından seçeneklere bakılır. Birinci seçenek vereceğiniz adrese gelmesidir. Yukarıda da dediğimiz gibi kredi kartının basılması 7 ila 10 gün sonra bitmektedir. Ardından kuryenin firmasına kredi kartı teslim edilir. Kurye de birkaç gün sonra kartınızı verdiğiniz adrese götürür. Ancak kredi kartınızın yanlış adrese teslim edilmesi gibi durumlarda ihtimaller arasında var tabi. Ya da sizin o adreste olmadığınız gün kredi kartınızın gelmesi ve yeni kredi kartı da olduğu için üçüncü kişiye teslim edilmediğinden dolayı, kredi kartınız tekrar kurye şirketine götürülebilir. Bu da kredi kartınıza sahip olmanız için uzun zaman alabilir.

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar?

Farklı alternatifler bize çok cazip geldi, hele ki, acil kredi kartı ihtiyacınız varsa o zaman bu size de çok cazip gelecektir. Kredi kartının banka şubesinden alınması; kredi kartı 7 ila 10 gün içinde basılır ve hemen banka şubesine verilir. Bankaya kart teslim edildiği an, kart sahibi kişiyi arayarak, kredi kartının gelip alınması için bilgi verir. Böylece kredi kartınıza daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Ülkemizdeki bankaların çoğunda, onaylanan kredi kartlarının teslimi ne zaman olur sorusuna verdikleri cevap: ‘banka şubesinden teslim alınacaksa en fazla 10 gün ama adresten teslim alınacaksa 15-20 günü bulur’ dediler. Bunun nedeni bankalar değil, nedeni anlaşmalı bulundukları dağıtım firmalarıdır. Eğer kredi kartı aciliyetiniz varsa, kredi kartı başvurusunda ‘kredi kartımı şubeden almak istiyorum’ demeniz gerek. Böylece şubeden acil kredi kartı temini yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Kiraz - -

    Benim Kredi kartım bugün onaylandı. Acaba kartım gelmeden harcama yapmam mümkün mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma