Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi Rehberi
  4. »
  5. Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat Sigortası Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
186 0

Seyahat sigortası nedir? Geniş kapsamıyla yol boyunca başınıza gelebilecek olumsuzluklara karşı, bağlı bulunduğunuz poliçe kapsamında size destek olan güvence sistemidir. Poliçeniz kapsamında geçirdiğiniz kaza, yolda kalmak, yolculuk iptali, sefer kaçırma, hastalanma gibi durumlara karşı güvence hazırlar.

Seyahat sigortası son zamanlarda oldukça sıklıkla kullanılan bir sigorta türüdür. Yurtdışına çıkmak için birçok ülke sizden zorunlu seyahat sigortası yaptırmanızı talep etmektedir. Bunun dışında sürekli seyahat halindeyseniz ve uçuş ya da araç ile şehirlerarası yol yapıyorsanız, seyahat sigortası yine sizin için çok önemlidir. Eğer seyahat sigortası yaptırmak istiyorsanız ve kapsamları hakkında detaylı bilgi öğrenmek istiyorsanız sizler için detaylı bir yazı hazırladık.

Sigorta kapsamının detaylarında her zaman poliçe sahibi acentelerin kazanacağı bir sistem oluşmaktadır, buna dikkat ederek yapacağınız anlaşmalarda dikkatli davranmak zorundasınız. Eğer ilk kez poliçe imzalıyorsanız, alternatif firmalardan bilgi alarak imzalamanızda fayda olacaktır. Yazımız içerisinde uçuş seyahat sigortası nedir ve seyahat sigortasının avantajları ve kapsamları hakkında materyalleri siz değerli okuyucularımız için hazırladık. Daha fazla finans ve bankacılık konusu hakkında yazı ve içerik görmek istiyorsanız, lütfen sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Seyahat sigortası nedir?

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Seyahat sigortası zorunlu mu? Seyahat sigortası zorunlu olduğu alanlar mevcuttur. Örneğin otobüs şirketleri size sattıkları bilet içerisinde seyahat sigortası sunabilirler. Uçuşlarda da, uçtuğunuz hava yolu şirketine ekstradan ufak bir ödeme daha yaparak, uçuşu kaçırmanız ya da uçuş iptali gibi durumlarda kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Ancak yurtdışına çıkmak istiyorsanız, vize almak istediğiniz hemen hemen bütün ülkeler sizden zorunlu seyahat sigortası isteyecektir. Minimum kapsamlı bir poliçeye imza atarsanız içerisinde sadece sağlık durumlarınıza karşı koruma kapsamı bulacaksınız. Hırsızlık gibi durumlara karşı poliçe fiyatınızı ve kapsamınızı yükselterek kendinizi daha güvenceli bir hale getirebilirsiniz.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlı Sigortası Nedir?

Seyahat poliçeniz içerisinde bulunan olumsuzluklar başınıza gelirse eğer, sigorta şirketiniz sizin geri dönüş masrafınız da dahil olmak üzere bütün ödemeyi yapacağını taahhüt eder. Bu poliçe kapsamında ödenecek toplam tutar 30.000 Euro’yu bulmaktadır. 30.000 Euro sonrasında ise hizmet vermemektedir. İnsanlar seyahat ederken olumsuzlukların her zaman başkasının başına geleceğini düşünerek kendilerini güvende hissederler. Ama maalesef bu olumsuzluklar her birimizin başına gelebilir. Arabamız yolda kalabilir, trafik kazası geçirebiliriz, valizlerimiz kaybolabilir, telefonumuzu çaldırabiliriz… Bunlara karşı bir güvence oluşturmak ise o kadar zor değil. Sadece bütçenizi ve imkanlarınızı düşünerek kendinize en uygun olan sigorta acentesiyle anlaşma yoluna giderek siz de deneyimlerinizi daha güvenli ve daha sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası teminatları kullanıcıya poliçesi dahilinde yardım sağlar. Eğer poliçeniz her türlü olumsuzluğu kapsıyorsa üzerine düşünmeniz gereken hiçbir şey yoktur. Ancak alt kapsamlı poliçelerden birine imza attıysanız, poliçeniz hakkında olabildiğince yapıcı bir konuşma gerçekleştirerek acente şirketiniz ile görüşmenizde fayda vardır. Sigorta şirketleri size ödeme yapmaya can atmıyorlar, bunun bilincinde olun ve imkanlarınızdan tam anlamıyla emin olun.

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak ise düşük maliyetli bir sigortadır. Gittiğiniz ülke, seyahat süreniz, seyahat amacınıza uygun olarak poliçe fiyatı belirlenir. Daha önce sağlık probleminin olup olmadığı çok önemli değildir. Sonucunda sizi 30.000 Euro’ya kadar güvence altına alırlar. Seyahat sigortası nedir konusunu siz değerli okurlarımızla birlikte inceleme fırsatı yakaladık, siz de bireysel deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma