Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilgi
 4. »
 5. TikTok download nedir?

TikTok download nedir?

Sonsatir Sonsatir -
329 0

Eğlenceli videoların adresi olması nedeniyle birçok kişi Tiktok download nedir? Tiktok videoları nasıl indirilir sorgusu yapmaktadır.

TikTok uygulaması gelecekteki en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Fakat bir çok kişi daha bu uygulamayı duymamıştır. Öyle ki Dünya üzerindeki çeşitli ülkelerde oldukça yaygın halde kullanıma başlamış olan bu uygulama Türkiye’de de kullanılmaya başlamış olsa da henüz tam fenomen hale gelmemiştir.

TikTok Nedir?

TikTok uygulaması İos, Android ve Windows sürümlerinde çalışmakta olan yeni dönem mesaj programı uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde aşağıdaki saydığımız şeylerin paylaşımını yapabilmeniz mümkündür.

 • Çektiğiniz Video ve fotoğraflarınızı paylaşabilmektesiniz,
 • Kendinize ait müzikleri veya başka müzikleri,
 • Mevcut konumunuzu,
 • Herhangi bir yazı veya makaleyi,
 • Bu tarz konularda aklınıza gelecek olan her şeyi.
 • Birçok Sticker özelliği ile sevdiklerinize özel mesajlar gönderebilmektesiniz.
 • Bu uygulama sisteminden sesli görüşme ve mesajlaşmada yapabilmeniz mümkündür.

Tiktok Uygulaması Hangi Cihazlarda Çalışır?

İOS, Android ve Windows sürümlerine sahip olan tüm telefon ve tabletlerde kullanabilir. Ayrıca tüm bilgisayarlarda çalışmaktadır.

TikTok Uygulaması Ücretli midir?

Tiktok uygulamasının herhangi bir ücreti bulunmayıp, tamamen ücretsizdir. Tik Tok üzerinde kulüpler oluşturarak, grup mesajları gönderebilirsiniz. Bu uygulamada hoşunuza gidecek olan en büyük yeni özellik kulüp kurmaktır.

Kulüpler, sohbet odası şeklinde her türlü paylaşımların yapılmakta olduğu özel bir sayfadır. Bu özelliğini Whatsapp üzerinde oluşturulmuş olan gruplara benzetsek de daha fazla özellikle sunulmaktadır. Facebook üzerinde kurulan gruplara da benzetilebilir. Fakat bu uygulamadaki yer alan özelliklerin daha fonksiyonel şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamanın diğer özelliği ise gruplar içerisinde toplu mesaj gönderebilmektir. Bu işlem ile herhangi bir grup üyesinin atmış olduğu mesaj diğer bütün üyelere de gitmektedir.

TikTok Uygulamasının Özellikleri Nelerdir ?

 • Uygulama içerisinde binlerce efekt yer almaktadır.
 • Kendinize ait özel videolar veya başka videoları bu program aracılığı ile paylaşmanız mümkündür.
 • Başka kullanıcıların videolarını izleme imkanınız bulunmaktadır.
 • Diğer sosyal medya araçları ile hemen hemen aynı görevleri görmektedir. Fakat sosyal medya mecralarının tamamının özelliklerinin taşıdığını söyleyebiliriz.
 • Size ait bir kullanıcı sayfası oluşmaktadır.
 • Arkadaş ekleyebilir, başka kişileri takip etme fırsatı bulabilir, gruplara dahil olabilirsiniz.

TikTok Uygulaması Donma Sorunu

TikTok uygulama donması sorunu genel olarak internet bağlantısı sorunundan dolayı olmaktadır. İnternete wifi üzerinden bağlanmaktaysanız ve bağlantı noktasına uzak bir yerdeyseniz Tik Tok uygulamasında donma sorunları görebilirsiniz. Tik Tok uygulamasını kasmadan kullanmak istiyorsanız, wifi bağlı olduğunuz yerin modemine yakın olduğunuza emin olun ve aynı wifi kaç kişinin kullanmakta olduğuna göz gezdirin.

TikTok APP uygulamasını indirebileceğiniz bir çok internet sayfası mevcut. Bu manada belli başlı program siteleri öne çıkıyor. Yinede kullanıcı olarak güvenlik açısından Google Play üzerinden indirilmesi en mantıklı adım olacaktır.

TikTok Çok Cazip Oldu

Hizmete girmesinin ardından reklamlarla duyurusunun yapılması ile yaklaşık 900 milyon kişinin uygulamayı indirmesi, kullanmaya başlaması önemli bir husus. Nitekim 2018 yılında sadece Google Play üzerinden tüm programlar nezdinde 105 milyardan fazla indirme sağlanmış. Bu orana göre 900 milyon sayıya ulaşması cazip olduğunun göstergesi diyebiliriz. İstatistikler yakın gelecekte daha çok kullanıcıya ulaşılacağının göstergesi konumunda.

TikTok Kimin?

Uygulamayı kullananlar arasında çok beğenilmesi nedeniyle tik tok kimin sorusu sorulmaktadır. Bu popüler video paylaşım uygulamasının mucidi ve kurucusu Çinli ByteDance firması. Akıllı telefonlar için düzenlenmesinin ardından sosyal medya üzerinden en çok yayılan ve kullanılan bir video paylaşım programı oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma