Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. 2023 Uygun Faizli Hayvancılık Kredisi Ziraat Bankası’nda

2023 Uygun Faizli Hayvancılık Kredisi Ziraat Bankası’nda

Aydin Duran Aydin Duran -
186 0

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yada hayvansal ürün üretimi için faaliyette bulunacak olan çiftçilere Ziraat Bankası ihtiyaçları doğrultusunda kredi tahsisinde bulunuyor. Çiftçiye en büyük desteklerden birisi olan Uygun Faizli Hayvancılık Kredisi Ziraat Bankası’nda sunuluyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık kredisini alabilmeniz için yelpaze çok geniş. Hayvancılık üretimi için kullanacağınız kira, sigortalar, makine teçhizatlar, ilaç, yakıt ve en önemlisi hayvanlarınız için gerekli olan yem finansını bu kredi ile sağlayabiliyorsunuz. Ahır yapımları da dahil olmak üzeri bir çiftçinin yapması gereken tüm yatırımlar için bu kredi alınabiliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bir çiftçi olarak kredi alımına dair koşulları karşılıyor olmanız gerekir. Bu koşullar ile birlikte her yıl Bakanlar Kurulunca alınacak krediler için belli kriterler belirleniyor. Bu kriterler çerçevesinde de şartları taşıyan çiftçilere uygun faizli kredi Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Krediye başvurular Ziraat Bankası şubelerinde yapılabiliyor. İstenilen şartlar ile birlikte yapılan protokol neticesinde sizlere kredi veriliyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin İstenilen Belgeler

Hayvancılık ve et üretimi için Ziraat Bankasından kredi almak isteyen kişilerin hazırlayacağı belgeler ise şu şekilde, Kimlik (Nüfus Cüzdanı),  Çifti Kayıt Belgesi (ÇKS), Tarımsal işletmenin yapıldığı tapu kayıtları, kira kontratları, Kredi karşılığı gösterebileceğiniz teminatlar, son üç yıllık gelir ve gider tablolarınız.

Faizsiz Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Alınabiliyor

Büyükbaş hayvancılık ve süt sığırcılığı yapılabilmesi amacıyla devlet, KOSGEB, Bankalar ve Avrupa Birliğince sağlanan bir çok destek bulunuyor. Zaman zaman faizsiz büyükbaş hayvancılık kredisi imkanı veriliyor olsa da, hayvancılık yapmak isteyen kişiler için her daim uygun faiz oranları ile krediler, uzun ara ödemeli kredi destekleri bulunuyor.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde hedef iyi para kazanmak olabilir. Bu kazanç sağlanması için atacağınız adımlar oldukça önemli. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı hedefi büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve süt sığırcılığı olan çiftçilere en büyük desteği teknik açıdan her zaman veriyor. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için atılan adımlardan sadece bir tanesi olan teknik destek ile kitapçıklarda hazırlanmış durumda ki artık herkesin cebinde olan internet ile bu kitapçıklara da anlık olarak ulaşılabiliyor. Devlet destekli büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kitabı bunun için örnek teşkil ediyor ki, burada belirtilen hususları yerine getiren çiftçinin daha çok kazandığı bir gerçek.

Kazançlı bir büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ile süt sığırcılığı yapmak istiyorsanız bunun için en az on sağmal büyükbaş hayvanla başlanması tavsiye edilen hususlardan. On hayvan ile başlanılan işletme zamanla kazancını artırırken bu kazançla hedeflenen işletme büyüklüğüne de ulaşılabilir. Süt sığırcılığı yapacak kişinin öncelikle işletmesinin kaba yem üretme kapasitesi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmalı. Buradaki kapasite hayvan sayısı için önem arz ediyor. Zira hayvan sayısı sonraki dönemlerde iki buçuk katına çıkacağı planlanan hususlardan olmalı. On hayvanla başlayan bir kişinin önündeki bir kaç yıl içerisinde 25 hayvan olacağı beklentiler arasında.

Hayvancılık sektörü başlı başına büyük bir emek isteyen bir meslek. Zira bu meslekte tatil söz konusu olamaz. Yılın 365 günü bakım ve emek gerektiriyor. Bu denli bir emek isteyen sektörün gelişmesi, geliştirilmesi, maddi ve manevi getirileri göz önüne alındığında hayvancılık ile uğraşan kesimin nasıl bir uğraş verdiğini anlamak çok zor olmasa gerek.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve süt sığırlığı hizmetinin verilebilmesi için kuracağınız işletmenin çevresinde pazar imkanının olması gerekir. Bu pazar sizin işletmenizin faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için önemli hususların başında geliyor.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvancılık Kredisi başlıklı yazımız sizin için yararlı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma