Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Yapı Kredi Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Yapı Kredi Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Aydin Duran Aydin Duran -
174 0

Yatırım araçlarından risksiz olarak görülen vadeli mevduat hesabı seçeneğiyle Yapı Kredi Bankası müşterilerine destek oluyor. Belli bir vade ile birikiminizi değerlendirmek amacıyla döviz ya da TL olarak hesap açılarak, faiz getirisi le birikimler değer kazanıyor. Yüksek faizi oranları sunan Yapı Kredi Bankası, farklı vade seçenekleri ile vadeli mevduat hesabı ile az ya da çok ayrımı yapılmadan birikimlerinize değer katıyor.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat Hesabı İçin Başvuru

Vadeli mevduat hesabına sahip olmak için Yapı Kredi Banka şubelerinden hesap açtırılması gerekiyor. Hesap açıldıktan sonra banka çalışanı tarafından faiz oranları ve vadeler hakkında bilgi verilerek, birikiminizi en iyi nasıl değerlendireceğinize dair bilgi verilir. Yatırım hesabı açılırken para cinsini belirlemek ve hangi para cinsinden ne kadar faiz getiri elde edileceğini banka çalışanından net olarak öğrenmek; birikimin doğru değerlendirmesinde önemli kararlardan biridir. İhtiyaç durumuna ve kullanım amacına göre vade süresi belirlenerek, yatırım hesabı aktif hale getirilir.

Yapı Kredi Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Yapı Kredi Bankası’ na ait vadeli mevduat hesaplarına yönelik faiz oranları öğrenmek için banka şubelerinden bilgi alınabilir veya internet şubesinde yer alan ”Vadeli Mevduat Hesabı” için kullanılabilen hesaplama aracından hesaplama yapılarak bilgi sahibi olunabilir.

Vadeli mevduat hesabı için en az vade süresi 1 ay olup 12 aya kadar vade yapma olanağı banka tarafından sunuluyor. Eğer her hangi özel bildirim yapılmazsa vade süresi dolduğunda, aynı koşullarda vadeli hesap tekrarlanarak birikime devam ettirilir. Müşteri memnuniyeti önem veren Yapı kredi Bankası, esnek vadeli mevduat hesabı gibi farklı hesaplar ile acil nakit ihtiyacı durumunda vade dolmadan nakit çekme şansı sunuyor. Kalan birikiminin değerlendirmesine aynı faiz oranı ile devam ediliyor.

Vadeli Mevduat Hesabı İçin Örnek Faiz Oranları

1-6 gün için faiz oranı %8,25 olarak belirlenmiş olup, 25.000 TL üzeri birikimlerde faiz oranı artmaktadır. 30-31 gün için faiz oranı %9,50 olarak belirlenmiş, 25.000 TL’ den 100.000 TL’ ye kadar faiz oranı %9,75, 100.000 TL üzeri birikimlerde faiz oranı %10 olarak birikimleriniz değer kazanır.

Yapı Kredi Faiz Hesaplama

Dijital ortamlardan da para yatırıp çekebileceğiniz Yapı Kredi Bankası E-mevduat hesapları ile kazanç sağlanabilir. Yatırım yapma çabası yada arayışı içinde olan kişilerin hesaplama yapabilmesi de mümkün. Lira ve döviz üzerinden yapacağınız hesaplama sayfası çevrimiçi olarak hizmet veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma