Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Bankamatikten Başka Hesaba Nasıl Para Yatırılır?

Ziraat Bankası Bankamatikten Başka Hesaba Nasıl Para Yatırılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
186 0

Bankacılık işlemlerinde en çok yapılan işlemlerden biri para yatırma ve çekmedir. Bu anlamda farklı alternatifler söz konusudur. Özellikle Hesaba Nasıl Para Yatırılır sorusunun yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinde en çok kullandığımız hizmetlerden birisi para gönderme ve alma olarak yapılıyor. Bu işlemlerin genel adı ise EFT ve HAVALE yöntemi dijital yollar sayesinde farklı gönderme adımlarına ihtiyaç duymamıza neden oluyor. Bankalar arasında da değişik bir işleyişten mümkün. Bu aşamada Ziraat Bankası bünyesinde bulunan hesabınızdan başka banka hesaba para yatırma nasıl olur? Nasıl para gönderirim? Hangi yollardan en ucuz para gönderme hizmeti alabilirim gibi bir dizi sorunun cevabını arıyor olabilirsiniz. Konu Ziraat Bankası ve para gönderme olunca tam sayfasına geldiğinizi belirtmek isterim.

Ziraat Hesaplarına Para Yatırma

Para aktarımında ilk alternatif yol olarak kullanacağınız kendi hesabınız  ve buna bağlı olarak bankanız Ziraat Bankası olacaktır. Burada sizin ATM yada banka hesabınız ile internet bankacılığından para aktarımı sağlayacağınızı söylemek mümkün. Elbette dijital yöntemlere çok yakın olarak hareket ediyor olmanız sizlerin para gönderiminde hızlı ve akılcı davranmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak büyüklerimizin bu elektronik ortamlardan uzak kalması bunun yanında akıllı telefonlar ile internet bankacılığını kullanmak istememeleri gibi nedenler kişilerin para yatırma nasıl yapılır sorusunu sormasına neden oluyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası ATM Dolar Euro Yatırma Bozdurma

EFT’de FAST Yöntemi Başladı

Para gönderiminizi havale ile yapmak istiyorsanız burada saat sınırlamanız yok. Ancak EFT ile yapmak istiyorsanız güncel bir hizmet olan FAST sayesinde en fazla şimdilik 50 liraya kadar istediğiniz saatte yapabiliyorsunuz. Bu hizmet bankacılık sektörüne yeni tanımlandı ve pilot olarak bir uygulama söz konusu. Bu nedenle daha yukarıda bir limitler ile para göndermeniz için güncel olarak mesai saatini beklemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca EFT başka bankaya gönderilen para için daha yüksek masraf ödemeniz de söz konusu ediliyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası EFT Havale Swift Ücretleri

Hesaba Nasıl Para Yatırılır
Hesaba Nasıl Para Yatırılır

Para Yatırma Gönderme Yolları

Ziraat Bankası kanalıyla para göndermek için karşınızda birden fazla alternatif yol bulunuyor. Bu yollar:

  • Bankamatikten (ATM)
  • İnternet ve Mobil Bankacılıktan
  • Fiziksel olarak Ziraat Bankası Şubelerinden
  • Cep Telefonundan Numaraya Kartsız Para Gönderme

EFT gönderiminde 50 lira ve üzeri para aktarımı için Hafta içi sabah 09:00 ile 16:00 saatleri arasında işlem yaparsınız. Burada bazı bankalar geç EFT için 17:00 ye kadar olanak sağlayabiliyor. Bu saatten sonra yapacağınız işlemler talimat olarak algılanıyor ve haftanın ilk günü ile sabah 09:00 saatlerinde işleminiz hesabınızda para olması halinde gerçekleştiriliyor. Bu süre zarfından bankanızın size vermiş olduğu limitler dahilinde karşı hesaba EFT işlemini yapabiliyorsunuz.

Ziraat ATM’den Başka Hesaba Para Yatırma

Güncel olarak istatistiklere bakıldığında kamu bankalarının aralarında yaptığı ortak protokole istinaden en fazla ATM sayısı Ziraat Bankası’nda diyebiliriz. Nitekim bu anlaşma ile ülke genelindeki 15 bin ATM’den işlem yapma imkanı verilmiş durumda. Halkbank ve Vakıfbank ile Vakıf Katılım Bankasının ATM’lerinden Ziraat Bankası hesap no işlemlerinizi yapabilir haline geldik. Tasarruf yapmak için önemli bir yol çizen Ziraat Bankası bünyesinde hesabınız olması halinde bankamatik kartınız ile giriş yaparak buradan para gönderme işlemini havale yöntemi ile anında yaparsınız ve paranız da anında karşı hesaba geçer. Ancak hesabınız yoksa burada kartsız işlem menüsü ile dilediğiniz Ziraat Bankası başka hesaba para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Burada kartsız işlem menüsü sonrası para yatırma, başkasının hesabına para yatırma seçeneği ile açılan menüden kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Burada Ad soyadınız, TC kimlik numaranız (Bu numara olmadan yatırmanız söz konusu değil) Telefon numaranız ile parayı yatırmak istediğiniz iban numarasını girmeniz ve sonrasında da yatıracağınız tutarı yazmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık kod ile birlikte para haznesine paranızı koyuyorsunuz ve ATM sizin paranızı sayarak kontrol ederek sizin onay vermenizi istiyor. Bu onay sonrası da Ziraat Bankası şubelerinde bulunan başka hesaba para yatırma işleminizi kartsız olarak yapmış oluyorsunuz.

Okunmalı : Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Artırma

Ziraat Bankası Türkiye’nin en çok banka şubesine, dolayısıyla da en çok ATM ağına sahip olan bir devlet bankası konumundadır. Bu nedenle bankacılık işlemlerinde en çok müşteri potansiyelini yakalayan banka tüketicinin ihtiyacı olan tüm hususları gerekli AR-GE çalışmaları ile en kolay yönden işlemeye çalışıyor. Bu aşamada tüketicinin ihtiyacı olan para gönderme imkanlarını da dijital yollar ile veriyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma