Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Çalışır?

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Çalışır?

Aydin Duran Aydin Duran -
210 0

Son zamanlarda insanlar işlerinin çoğunu evden çıkmadan yapmak istiyor. Bu işlerin başında bankacılık işlemleri gelmektedir. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Mobil Uygulamasının nasıl çalıştığını anlatacağız. Böylelikle insanların aklında soru işareti olan Ziraat Bankası Mobil Uygulaması nasıl çalışır konusu çözülmüş olacaktır.

Ziraat Bankası Mobil Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?

Ziraat bankası mobil uygulamasına girişte öncelikle bilgilerimizi girmemiz isteniyor. Bu bilgiler T.C Kimlik No / Müşteri No ve şifredir.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Şifrem Yok

Ziraat bankası mobil uygulama şifreniz yoksa yapmanız gereken şey Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapıp dijital bankacılık başvurusu yapmaktır.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama ile Neler Yapılabilir?

– Para Transferleri

– Ödemeler

– Yatırım

– Sigorta ve Emeklilik işlemleri

– Adınıza kayıtlı kartların hesap hareketleri

– Kredi kartlarınızın borcunu görüntüleme

Ziraat Bankası Mobil Uygulama İşlem Ücretleri

Ziraat bankası mobil uygulamasında yaptığınız işlemler için ayrıca bir ücret ödemezsiniz. Fakat para transferlerinizde bankalara göre değişkenlik gösteren işlem ücreti ödemelisiniz.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama ile Nasıl Para Gönderebilirim?

Ziraat bankası mobil uygulamasında para göndermek için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından işlemler menüsünden para transferine tıklamalısınız. Açılan seçeneklerden size uygun olanı seçmelisiniz. Örneğin havale / eft yapacaksanız yapmanız gereken işlemler sırasıyla böyle olmalıdır.

Okunmalı : Ziraat Hesap No

Alıcı yerine tıklamalısınız. Açılan yere İBAN ve alıcı ad soyadı veya hesap numarası yazmalısınız. Daha sonra göndermek istediğiniz tutarı girip devam seçeneğine tıklamalısınız. En son açılan sekmede işlem ücretleri, tutar gibi kısımları görebileceksiniz. Son olarak onay verip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama İşlem Saatleri

Ziraat bankası mobil uygulamasında 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Fakat bankaların çalışma saatlerine bağlı olarak para transferleri gecikebilir.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama ile Yatırım Yapabilir miyim?

Evet. Ziraat bankası mobil uygulama ile yatırım yapabilirsiniz. Yatırım yapmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şunlardır;

Hisse senedi yatırımı yapmak istiyorsanız uygulamaya giriş yaptıktan sonra işlemler menüsüne gelip yatırım seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra açılan seçeneklerden Ziraat Yatırım ( Borsa ) seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra ise ZRY ( Borsa ) hesap açılışı seçeneğine tıklayıp size sorulan soruları yanıtlayıp işlemleri tamamlamalısınız. İşlemleri tamamladıktan sonra işe yine aynı kısıma gelip ZRY ( BORSA ) hesap açılışına tıklamak yerine ZRY ( BORSA ) hesabıma para yatıra tıklamalısınız. Yatırdığınız para ile yatırım yapabilirsiniz.

Altın veya döviz yatırımı yapmak istiyorsanız işlemler menüsünden Döviz ve Altın seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra Döviz işlemleri veya Altın işlemlerinden size uygun olanı seçmelisiniz. Fakat dikkat etmeniz konu alım – satım işlem saatleridir. Bankalar kapandıktan sonra yapacağınız işlemlerde alacağınız kıymeti pahalıdan almış olacaksınız. Satarken ise daha ucuza satmış olacaksınız.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma