Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ziraat Bankasından 6 Ay Ödemesiz Temel Destek Kredisi

Ziraat Bankasından 6 Ay Ödemesiz Temel Destek Kredisi

Sonsatir Sonsatir -
379 0

Zorunlu Duyuru: Ziraat Bankası tarafından verilen temel destek kredisi pandemi sürecinde verilmiş olup güncel olarak tahsisi bulunmamaktadır.

Yaşanan salgın nedeniyle kredi pazarına farklı bir bakış açısı gelse de, bunun mimarı devlet. Vatandaşın ihtiyacı olan maddi desteği sağlamak adına devlet bankaları aracılığıyla kredi tahsisi yapılmaya başlandı. Yaklaşık 4 milyon kişinin başvurduğu kredilerin ortak özelliği faizinin uygun olması, vadesinin 36 ay olması ve en önemli özelliği ise altı ay ödemesiz olması. Bu nedenle tercih edilen banka ürünleri arasında ilk sırayı aldı. Ancak başvuran herkes bu imkandan yararlanamayacak. Yine de en çok başvuruyu Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi ile aldığını hatırlatmak önemli olabilir.

Krediye Başvuru İnternetten

Ziraat Bankası internet sitesinden girdikten sonra ilgili sayfadaki tabloyu tanzim ederek SMS doğrulaması ile başvurunuz gerçekleşmiş oluyor. Bu anlamda bankaya gitmeden, hesabınız olmadan, internet bankacılığına bağlı kalmadan bir başvuru gerçekleştiriyorsunuz. Krediye başvuruda ana şart, hane gelirinizin aylık 5 bin liranın altında olması, kredi alma kriterlerini taşıyor olmanız yeterli. Ancak bankanın herkese bu krediyi vermeyeceği de kesin diyebiliriz.

Kredi Tutarı, Taksitleri ve Koşulları

10 bin Lira, 7 bin 500 lira ve 5 bin lira olarak üç farklı tutarda kredi alabiliyorsunuz. Hepsinde de altı ay ödeme yapmanıza gerek kalmıyor ve kalan 30 ay boyunca taksit ödemesi yapıyorsunuz. 10 Bin lira için 376 Lira taksit ödüyorsunuz. Kredinin vadesi daha uzun yapılamıyor. Ancak şartları, faizi ve ödeme koşulları ile kaçırılmayacak fırsatlardan bir tanesi.

Ziraat Bankasından Kredi

Yaklaşık 13 gündür talep alan Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu devlet bankalarınca da sağlanıyor. Bu anlamda özel bankaların da aynı kampanyaya benzer bir pazarlama yoluna geçmesi olsa da, uzun süredir bir haber çıkmadı. Bu nedenle başvurular da devlet bankalarında kaldı. Kredi için kişinin Kredi Tahsis ücreti, BSMV ve KKDF ödemesi yapacağını bununla birlikte krediyi alan kişinin hayati ve kişisel özelliklerine göre hayat sigortası yapılacağını da hatırlatmakta fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Ziraat Bankası Coronavirüs salgını nedeniyle temel ihtiyaç kredisi başvurularını kendi internet sitesi üzerinden alıyor. Bununla birlikte vatandaşlar da Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Ne Zaman Belli Olur sorusunu soruyor olsa da; bunun cevabı başvuran kişilere SMS ile bildirilecek.

Sonsatir.com kimseye kredi vermez, krediye aracılık etmez. Kredi ürünleri alımında muhatap tamamen bankalardır. Bu nedenle banka dışında kimseye itibar edilmemesi gerekir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma