Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ordan Burdan
  4. »
  5. Hepsiburada Sitesinden Ürün Satışı Yapma

Hepsiburada Sitesinden Ürün Satışı Yapma

Aydin Duran Aydin Duran -
127 0

Herkesin akıllarında bulunan bir soru olan internet üzerinden ürün satma fikri artık hepsiburada sayesinde çözümlenecek. Bu fikri gerçekleştiren internet sitelerinden biri olan hepsiburada üzerinden ürün satmak artık çok kolay. Eğer siz de hepsiburada üzerinden ürün satmak istiyorsanız bu yazımızda sizler için bilgi vereceğiz.

Hepsiburada Nedir

Hepsiburada, 1998 yılından itibaren faaliyette olan bir online alışveriş portalıdır. Sahibi Doğan Holding olan bu platformun genel merkezi ise İstanbul Türkiye’de bulunmaktadır. Sadece internet üzerinden hizmet vermekte olan bu platform, 2013, 2012 ve 2013 yıllarında ise Türkiye’nin en sevilen markası ödüllerini kazanımı olan internet sitesinin aylık 100 milyondan fazla ziyaretçisi bulunmaktadır.

İstanbul Şişli’de yönetim merkezi bulunan ayrıca Kocaeli, Gebze’de 100.000 metrekare alana dağılmış bir operasyon merkezi bulunmaktadır. Tüm hizmetlerini bu merkezden sağlamaktadır. Ayrıca Hepsiburada, 5000’den fazla tedarikçi firmayla çalışırken PTT, Horoz Lojistik, Sürat Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo yurt dışında ise Geopost ile anlaşmalıdır.

Hepsi Burada Üzerinde Ürün Satmak

Mağaza bizden, satış sizden başlığı altında başlayan proje ile artık herkes ürünlerini hepsiburada aracılığıyla satabilecek. İnternet üzerinden satış yapmak üzerine bir online pazar yeri olarak çalışan Hepsiburada sitesinde kendinize ait bir mağaza açabilmektesiniz.

Hepsiburada üzerinden direkt olarak müşteriye satış yapabilmenizin dışında, ürünlerinizi Hepsiburada’ya satmak gibi bir alternatifinizde bulunmaktadır. Bir online pazar yerinde mağaza açarak satış yapmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Öncelikle Hepsiburada’da Ürün Satmak için Bilmeniz Gerekenlere dair avantaj ve dezavantajlardan bahsedeceğiz. Hepsiburada’da satış yapmanın avantajlarını listelersek şunlardır:

Yüksek müşteri potansiyeli: Uzun yıllardır bilinen bir şirket olduğu için müşteri bulma olanağınız oldukça fazladır. Site üzerinde mağaza açarak ürün satacaksanız hazır bir kitleye sesleniyor olacaksınız

Hepsiburada’nın marka imajından yararlanma fırsatı: Hepsiburada sağlam bir marka imajına sahiptir. Müşteriler internet alışverişlerinde güvenilir internet sitelerini tercih etmektedir. Hepsiburada üzerinden ürün satacak olursanız bu avantajı lehinize çevirebilirsiniz.

Hepsiburada’da Ürün Satmak için mağazacılık üzerinden ürün satmanın dezavantajları da yer almaktadır. Dezavantajlara ise şunları örnek verebiliriz;

Okunmalı Gitti Gidiyor Ürün Satışı

Komisyon ücretleri: Hepsiburada’da mağaza açmak kullanıcılar için ücretsiz olmasına şirket satış başına kullanıcılardan komisyon almaktadır. Komisyon oranları sattığınız ürün çeşide göre değişkenlik gösterebilir. Ürünlerinizin fiyatlandırmasını yaparken komisyon ücretlerini de dikkate almanız gerekir. Bu durum ürün fiyatlarınızı daha da arttırabilir ve rekabete girmenizi zorlaştırabilir.

Rekabet: Hepsiburada geniş bir müşteri kitlesine sahip olmanın yanı sıra, bünyesinde çok sayıda mağazaya da yer vermektedir. Bu mağazaların hepsi sizin potansiyel rakibinizdir çünkü benzer ürünler satıyor ya da satmak üzere olabilirsiniz. Müşteriler ürün satın almak için marka üzerinden değil, ürün adı üzerinden araştırma yapmaktadır. Bu sebeple benzer ürünlere kıyasla daima uygun fiyatlandırma seçenekleri sunmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ürünlerinizi öne çıkartabilmek bir takım ekstralar sunmanız gerekmektedir örn. reklamlar

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma