Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya Otodragla Kepez’de Tanıştı…

Antalya Otodragla Kepez’de Tanıştı…

Sonsatir Sonsatir -
229 0

Antalya’da oto yarışı severlere yeni bir heyecan katan Otodrag pisti Kepez Belediyesince Odabaşı Mahallesinde yapılmasının ardından yarışlara ev sahipliği yapıyor.

Kepez Otodrag Yarışları

Geçtiğimiz hafta sonu otomobile gönül vermiş ve oto yarışlarını seven binlerce kişiyi ağırlayan Odabaşı Mahallesi Otodrag pisti önceki haftalarda da motodrag yarışlarına sahne olmuştu.

Hız tutkunlarını bir araya toplayan otodrag yarışlarına Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’de katıldı. Büyük bir ilgiyle yarışları takip eden Tütüncü Kıbrıs ile Türkiyenin her yerinden yarışlara katılan yarışmacılara teşekkür etti. Vatandaşların ve yarışçıların gösterdiği ilgi karşısında mutluluğunu dile getiren Tütüncü güzel bir yarış oldu dedi.

Kepez Drag Pisti

Tesisinin ardından büyük ilgi gören pist Antalya açısından önemli bir konumda. Son yarışlarda Kıbrıstan 5 yarışçı otomobili ile katıldı. Otomobile olan tutkunluğu ile bilinen Tütüncü Antalya’da motor sporları kulüpleri kurmak için gerekli çalışmaları yapıyor. Yapılan pistte Antalya’yı ülkenin her bir yerinden gelecek cazibe merkezi haline getirecektir.

Otodrag Yarışlarında Dereceye Kimler Girdi?

  • Birinci sınıf klasmanda Çağrı Tok, Mahmut Atik ve Serkan Çakır.
  • İkinci sınıf klasmanda Samim Mamülcü, Faruk Yıldız ve Melih Kaan.
  • Üçüncü sınıf klasmanda Özgür Kara, Recep Alp Gümüşsoy, Hasan Altay
  • Dördüncü sınıf kategorisinde Fatih Bilal danış, Murat Uzun, Ali Osman
  • Beşinci Sınıf kategorisinde ise Kemalcan Kalkır, Vasilis ve Metin Doğan.

Otodrag Nedir?

Gruplar halinde yapılan yarışmada kura ile aynı gruptan iki otomobil aynı anda yarışa başlar ve düz asfalt zeminde 402 metre uzunluğunda parkurda yarışır. Bu parkuru en kısa zamanda bitirme ilkesi vardır. Yarışın kökeni Amerika’dır.

Ülkemizde 1960 lı yıllarda başlamıştır. Başlangıç Ankara ve İstanbul’da Amerikan otomobilleri ile yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma