Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Ucuza Alınabilir mi?

Hacizli Araç Ucuza Alınabilir mi?

Aydin Duran Aydin Duran -
204 0
Hacizli Araç Ucuza Alınabilir mi?

Son yıllarda araç fiyatlarının yükselmesi nedeniyle insanlar uygun fiyatlarla yüksek model araç satın alabilme yollarını arıyorlar. Bu yöntemlerden birisi de icralık araçları satın alınmasıdır. İcralık araçlar genellikle uygun fiyatlı olduğundan dolayı insanlar tarafından büyük rağbet görüyor.

Araç satın almak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş oldukları ve araştırdıkları konular arasında icradan nasıl araç alınacağı konusu geliyor. İcradan araç fiyatları piyasaya göre % 40 oranında daha uygun oluyor. İcra ihaleleri üzerinden icralık araçların satın alınması birçok açıdan avantaj sağlar. İcra ihaleleri ile satın alınan araçların güveni konusunda devlet tarafından güvence verilmektedir. Ancak imzalamış olduğunuz protokoller sizleri bağlar ve protokol hususlarının hepsini kabul etmiş olursunuz. Bu aşamada finansal sorunlar yaşamamak için destek alınması gerekebilir.

İcra İhalelerine Katılım

İcraya düşen araçlardan birinin satın almak için ihaleye katılmak istiyorsanız yalnızca nüfus cüzdanı ve katılım bedeli gereklidir. İsterseniz nakit para kullanmak yerine bankalardan teminat mektubu da alabilirsiniz. İcradan araç satın almak isteyenlerin en çok merak etmiş oldukları sorular icradan araçların ne şekilde alınacağıdır. İcralık araçların satış ihaleleri yediemin otoparklarında müdürler yetkililer tellal ve polis eşliğinde gerçekleştirilir ve bu satışlar gayet güvenlidir. İhalelerin gerçekleşmiş olduğu bu yerler güvenlik kamera sistemleri ile de gözlenir.

Araçlar Hakkındaki Bilgiler Yeterli mi?

İcralık araçların satışının yapılmasından sonra araç teslimi esnasında daha önce almış olduğunuz bilgilerin yanı sıra eksik ya da arızalı bir durum ortaya çıkabiliyor. Eğer böyle beklenmeyen bir masraf ile karşı karşıya kalırsanız fesih istemi yapma hakkına sahipsiniz. İcradan araç satın almak için belli şartların olması gereklidir. İcralık araçların satış işlemlerinde şartlara uyum sağlamak gerekiyor. İcradan araç satın almak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması ve bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır. Bu şartları yerine getiren kişiler icradan araç satın alma işlemi yapabilirler.

İcradan Alınan Araç Masraf Çıkarır mı?

İcradan araç satın almak istiyorsanız bazı masrafların bulunduğunu bilmeniz gereklidir. Sunulan teklifler doğrultusunda binek araçlara yüzde bir oranında KDV ödenir. Öte yandan 150 ile 200 lira olarak damga vergileri belirlenmiştir. İcradan araç satın almak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş oldukları bir araştırdıkları konuların başında icradan araç almanın riskleri bulunup bulunmadığı geliyor. İcra ihaleleri ile satışı çıkarılan araçlardan birini almak isteyen kişilerin belli kuralları gözetmeleri gereklidir.

Araçlar satış işlemi yapılana kadar otoparkta kalır. Bu süre içerisinde araçlara zarar gelme ihtimali olabilir. Bununla birlikte araçlar çizilebilir ya da parçaları çalınabilir. Bu nedenle ihaleye giriş yapmadan önce satın alacak olduğunuz aracı muhakkak kontrol etmelisiniz. İcradan araç almak isteyenler satın almış oldukları aracın kendilerine ne zaman teslim edileceği konusunda da araştırmalar yapıyorlar. İcra ihaleleri ile satın almış olduğunuz araç yaklaşık olarak 15 günlük bir süre içerisinde size teslim edilmiş olur.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma