Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

Aydin Duran Aydin Duran -
150 0
İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

Alım yapmasanız dahi doğal olarak icradan en çok satılan araç modelleri hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Nitekim son yıllarda fiyatları ile popüler olan icralık araçlar her daim takip edilen unsurlar olmaktadır.

Günümüzde ihale usulü ile icralık araç alımı gitgide yaygınlaşıyor. Uygun fiyatlar ile araç alma opsiyonu sunan bu araçlar için insanlar ne şekilde satış işlemleri yapacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. İcralık araç modelleri arasında farklı modelleri ve özellikleri sahip farklı markaların birçok aracı bulunuyor. Gerekli şartların ve koşulların yerine getirilmesi suretiyle icralık araç sahibi olabilirsiniz. Elbette bunu yapmak için hacizli araçları takip etmek ve ihalelere katılım göstererek araçları satın almak gerekir.

Türkiye’de en çok tercih edilen araç markaları doğal olarak icra ile satışa konu edilebiliyor. Bu anlamda icradan araç alabilmek için farklı alternatif yollar söz konusudur. Bu yollar itibariyle icradan satılık araçlar içerisinde ticari şirketlerin filo olarak aldıkları araçlar söz konusu olmaktadır. Bu nedenle icradan en çok satılan araç modelleri;

  • Renault Clio
  • Renault Megane
  • Citroen Elyesse
  • Peugeot 301
İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri
İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

Olmaktadır. Bunun nedeni fiyat olarak uygun olması ve ticari işletmelerin çok yoğun bir şekilde kullanmasıdır. Özellikle otomobil almak isteyenlerin adresi bankalar ve icra müdürlükleri olmaktadır. Hatta icra müdürlükleri aracılığıyla satılan araçlarda katılım olmaması halinde çok uygun rakamlara araç alımı mümkün olmaktadır.

İcralık Araç Nasıl Alınır?

İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri
İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

Belli başlı bazı hususları yerine getirdiğiniz takdirde icradan araç satın almanız mümkündür. Öncelikle icralık araçların satılmış olduğu siteye giriş yapmalısınız. Sonrasında nüfus cüzdanınız ile birlikte ihale katılım bedeli üzerinden icralık araç ihalesine katılabilirsiniz. Bankadan icralık araç ihalesine nakit para veya banka üzerinden alınacak olan teminat mektubu ile katılım gösterebilirsiniz. Böylece icralık araçları alabilir ve amacına göre farklı yerlerde kullanma imkânına sahip olabilirsiniz.

Sahibinden İcralık Arabalar

İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri
İcradan En Çok Satılan Araç Modelleri

İhale ile her yıl sürekli olarak farklı modellerde icralık araçlar satışa çıkıyor. Bu araçlar ihale ile birlikte ihaleye katılım gösteren kişiler üzerinden açık artırma ile satılıyor. Eğer sahibinden hacizli araç satın almak istiyorsanız bunun için takip yapmalısınız. İcralık araçların satıldığı web sitelerini takip ederek buradaki ihalelere katılabilir ve icralık araçlardan birine sahip olabilirsiniz.

Bankadan İcralık Araç

Bankalardan hacizli araç satın almak istiyorsanız bunun için tercih edebileceğiniz iki yöntem var. Bu yöntemlerden birincisi icra müdürlükleri ile ihale yöntemi ile yapılan araç satışlarıdır. Bu araç satışlarında devlete ait olan sitelere giderek istediğiniz araca ait bilgileri bulabilirsiniz. İcradan araç sahibi olmak için tercih edebileceğiniz ikinci yöntem ise e-ihale ile araç satın alma işlemidir.

Bankadan Hacizli Araç Alımı

Bankadan icralık araç satın almak istiyorsanız öncelikle ihalelere katılımınız gereklidir. Bu durumda ihaleleri takip etmeniz çok önemlidir. İnternet siteleri üzerinden bankadan satılık icralık araçları takip etmeniz mümkün. Eski yıllarda araç ihaleleri gazeteler ile bildirilirdi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden kolay bir şekilde takip işlemi yapılabiliyor. Bankadan satılık hacizli araç almak için yapmanız gereken internet sitesine kayıt olmak ve ihaleye katılmak.

Birçok kişi ihale ile hacizli araç satın alım işlemini yarı fiyatına yapabilir miyim sorusunu soruyor. İhale ile hacizli aracı yarı fiyatına satın alabilmek tamamen şansa bağlıdır. İhale ile bankadan icralık aracı kazandıktan sonra ihaleye katılma sırasında ödediğiniz %20’lik teminat tutarı mahsup edilir ve kalan tutarı ödemekle yükümlü olursunuz. İsterseniz bu tutarı hemen ödeyebilirsiniz fakat sonrasında ödemek isterseniz 10 günlük bir süreniz vardır. Bu nedenle bu süreyi aklınızdan çıkarmamalısınız. 10 gün içinde ödemenizi yaptıktan sonra ihale ile satın almış olduğunuz aracınız size ait olur.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma