Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. İstanbul Vergi Dairesinden Satılığa Çıkarılan Son Hacizli Araçlar

İstanbul Vergi Dairesinden Satılığa Çıkarılan Son Hacizli Araçlar

Aydin Duran Aydin Duran -
452 1

Devletin alacaklarına istinaden satışa çıkarılmış olan farklı vergi daireleri bünyesinde hacizli araçlar bulunuyor. Bu araçlar ihale yöntemiyle satışa konulurken ilk ihale sonrası satılmayan araçlar ikinci ihaleye konu ediliyor. Bu ihale sonrası da alıcı çıkmazsa Vergi Daireleri pazarlık usulü satış gerçekleştiriyor. Adında anlaşılacağı üzere teklif edeceğiniz fiyat ilgili kurum tarafından değerlendirilecek cevap veriliyor.

İhale Sonrası Pazarlık Usulü Satışa Çıkarılıyor

Vergi dairelerinden satılık hacizli araçlar ilgili müdürlüklerin sitelerinden ilan ediliyor. Buradaki araçlar hakkında teknik bilgiler ilan edilirken aracın fotoğraflarını görebilmeniz pek mümkün değil. Bu nedenle aracı incelemek istiyorsanız aracın bulunduğu belirtilen adrese giderek inceleme yapmanız gerekiyor.

Pazarlık Usulü Daha Uygun Fiyata Araç Sahibi Olabilirsiniz

Pazarlık Usulü satışa çıkarılan hacizli araçlar ile ilgili alım talepleri neticesinde kurumlar gerekli tahkikat ve inceleme neticesinde bir karara varıyor ve bu kararını da sonuçlanan pazarlıklı araçlar listesinde ilan ediyor. Yani her şey dijital yolda şeffaf bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Hacizli Araç Satışı listesi oldukça kabarık. Bu liste içerisinde otomobilden motorsiklete, kamyona kadar her türlü taşıtı bulabilmek mümkün. Modelli araçların yanında düşük modelli araçlarda barındırıyor olması nedeniyle oldukça düşük tutarlara araç satın alabilmeniz mümkün.

Satışa Çıkarılan Son Araçlar Hakkında Bazı Örnekler

Model Marka Muhammen Bedeli Bulunduğu Yer Satış Durumu
2006 Kia Picanto 30 Bin Lira Sarıyer İstanbul Pazarlık Usulü
2011 BMW 28 Bin Lira Beylikdüzü Pazarlık
1997 Carina 20 Bin Lira Mecidiyeköy Pazarlık
2000 Accent 12 Bin Lira Mecdiyeköy Pazarlık
2011 Fluence 7 Bin Lira Beylikdüzü Pazarlık
2009 Sembol 4 Bin lira Beylikdüzü
1992 Kartal 800 Lira Beylikdüzü
2000 Octavia 20 Bin Lira Küçükköy
2008 Astra 36 Bin Lira Küçükköy

İhalelere katılmak için İhale Katılım Formu doldurmanız ve ihaleye en az yarım saat kala ilgiliye teslim etmeniz gerekiyor. Bu teslimat sonrası size katılım tabelası veriliyor. Gerçek ve tüzel kişiliklerin hepsi ihaleye katılabiliyor. İhaleye istediğiniz kadar araca katılma ve istediğiniz kadar aracı alabilme hakkı da bulunuyor.

Masraflar Aracın Bedelinden Düşülüyor

Aracı alan kişiler KDV ile Tellaliye harcı ödemesi yapması gerekiyor. Bu harç oranı ticari ve hususi araçlar için değişiklik gösteriyor. İhale sonrası da araç satış tutanağı tanzim ediliyor. Aracın bedelini ödeyen kişiler ayrıca çekici masrafı, otopark masrafı, MTV gibi masraf ödemesi yapmıyor. Bu masraflar aracın bedelinden düşülüyor ki bunu da ayrıca hatırlatalım.

İl dışında ikamet ediyorsanız başka bir ildeki araca fiyat teklifinde sadece pazarlık usulü satışlar için verilebiliyor. İhaleye çıkan araçlar için faksla teklif vermeniz mümkün değil.

Satışa çıkarılan hacizli araçların listesini incelemek için ilgili sayfaya gitmeniz yeterli.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Tuğra Er - -

    Vergi dairelerinden satılık hacizli araçları duymuştum. İlginç bir yazı olmuş. Uygun fiyata almanın bir yolu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma