Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

Aydin Duran Aydin Duran -
405 0

QNB Finansbank, geleceğinizi Finansçı ile biriktirin diyor ve müşterilerine Bireysel Emeklilik hizmetlerini, iştiraki olduğu Cigna Finans Emeklilik ve Hayat şirketi aracılığı ile veriyor.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi, insanların emeklilik yaşantılarında bugünkü refah düzeylerini sürdürmelerine imkan veren özel bir emeklilik sistemidir. Bugünden yapılacak birikimler, profesyonel yatırım uzmanları gözetiminde güvenli bir şekilde değerlendirilmektedir.

Finansbank, müşterilerine, birçok bireysel emeklilik planı sunmaktadır. Bu planlar müşterilerin riske yaklaşım şekillerine ve ilerde umdukları gelir beklentilerine bağlı olarak farklı fon dağılımlarına sahiptir. Bu emeklilik planlarında biri de FinansMaaş Emeklilik Planı’dır. Bu emeklilik planı maaşlarını QNB Finansbank’tan alan müşteriler için tasarlanmıştır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Şartları

Bireysel Emeklilik Sistemi, gönüllü katılım esasına dayanır. Bir zorlama yoktur ve mevcut sosyal güvenlik sisteminin yerini alan değil onu tamamlayan bir sistemdir. Bu nedenle 18 yaşını dolduran ve fiil ehliyetine sahip olan her Türk vatandaşı, istiyorsa sisteme girebilir.

Sistem, yapılacak katkı payları ödemelerine ve bu payların değerlendirildiği emeklilik yatırım fonlarına dayalıdır.

Ödenecek katkı paylarının miktarına katılımcı karar verir. Bir üst sınır yoktur ancak sistemden beklenen faydanın elde edilmesi için şirket en az 75 TL katkı payı ödenmesini istemektedir.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Avantajları

Yatırılan katkı payları devlet güvencesi altındadır. Bireysel Emeklilik Sistemi tasarruf etmeyi özendiren bir sistemdir. Bireysel emeklilik fonları vergiden muaftır. Ayrıca devletin sağladığı yüzde 25 katkı payı önemli bir avantajdır. Emeklilik fonları, bireysel emeklilik şirketi tarafından değil, bu iş için özel olarak kurulmuş portföy şirketleri tarafından yönetilir.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

FinansMaaş Bireysel Emeklilik Planı’na giriş sırasında giriş aidatı talep edilmemektedir. Ancak sistemden beş yılı tamamlamadan ayrılmak isteyen katılımcılardan, ya da birikimlerini başka bir bireysel emeklilik şirketine taşımak isteyen katılımcılardan, başta alınmayan giriş aidatı ücreti talep edilmektedir. Bu durumda da katılımcının sistemde kaldığı süre hesaplamada dikkate alınmaktadır.

QNB Finansbank BES Kampanyası hakkında daha fazla bilgi almak için, hem bankanın https://www.qnbfinansbank.com/ web sitesi, hem de bireysel emeklilik şirketinin https://www.cignafinans.com.tr/  web sitesi ziyaret edilebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma