Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç 8. Yargı Paketi Taslağının Bittiğini Duyurdu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç 8. Yargı Paketi Taslağının Bittiğini Duyurdu

Sonsatir Sonsatir -
103 0

Biten yeni yargı paketi taslağının 31 Mart seçimleri öncesinde yasalaşması beklenirken 8. Yargı Paketi hakkında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıklamalarda bulundu. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve taslağı biten yeni yargı paketi yolda. 31 Mart tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesi yasalaşması beklenilen 8. Yargı paketi hakkında açıklama yapan Bakan Tunç adalet sisteminin daha adil ve daha etkin olacağını ifade etti.

8. Yargı Paketi Hazır

Hazırlık aşamasında olan paketin üzerinde uzun süredir çalışma yürütülüyordu. Paketin hazırlanmasının ardından Bakan Yılmaz Tunç açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, taslağın Meclis Grubuna iletildiğini, çalışmaların halen devam ettiğini belirtti. 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçim öncesi paketin yasalaşmasını umut ettiklerini de sözlerine ekledi.

Bakan Tunç ayrıca yeni yargı paketi hakkında detaylara da yer verdi. Yeni yargı paketinde 70 maddenin olduğunu söyleyen Tunç, özellikle yargının daha etkin ve adil olması için yeni düzenlemeler yapıldığını belirtti. Özellikle ceza adaleti ile düzenlemelerin olduğunu belirten Tunç paketin mecliste görüşüldükten sonra yasalaşacağını dile getirdi.

Yeni ve adil bir yargı paketi ile beklentileri karşılamaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Tunç etkin ve adil bir yapıya böylelikle kavuşulmasının hedeflendiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bugün Hesaplara Yatıyor Dedi

Evlenmek İsteyenlere 48 Ay Vadeli Geri Ödemesiz Evlilik Kredisi

Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma