Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Evlenmek İsteyenlere 48 Ay Vadeli Geri Ödemesiz Evlilik Kredisi

Evlenmek İsteyenlere 48 Ay Vadeli Geri Ödemesiz Evlilik Kredisi

Sonsatir Sonsatir -
293 0
Evlenmek İsteyenlere 48 Ay Vadeli Geri Ödemesiz Evlilik Kredisi

Evlenmek isteyenlere kredi desteğinde detaylar belli olurken 48 ay vadeli geri ödemesiz evlilik kredisi başvurusu ile şartları herkesin ilgi odağı oldu.

Yeni evlenecek gençlere müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti. Uzun süredir evlenecek gençler yeni kredi ve desteğin ayrıntılarının açıklanmasını bekliyordu. Evlenmek isteyenlere geri ödemesiz olarak 48 ay vadeli 150 Bin lira kredi verilecek. Söz konusu kredi ile ayrıntılar hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı başvuru tarihi ile şartlarını duyurdu. Güncel olarak evlilik kredisinde başvuru tarihi 15 Şubat.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Evlilik Kredisini Duyurdu

Yeni evlenecek gençlere maddi destek devletten verilecek. 2 yıl ödemesiz verilecek kredinin miktarı 150 bin lira olarak belirlendi. Faizsiz kredi yolu Aile ve Gençlik Fonundan karşılanacak. Ayrıntılara yer veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş faizsiz evlilik kredisi hakkında açıklamalar yaptı.

Bakan Göktaş yaptığı açıklamada yeni evleneceklerin bu yardımdan faydalanabilmesi için bazı hususları yerine getirmeleri gerektiğini belirtti. Bakan Göktaş Evlilik öncesi yapılacak eğitime katılması, verilen danışmanlıktan yararlanmaları ve evlilik sonrası verilecek eğitime katılmaları için yeni evleneceklerin taahhüt vermesi gerektiğini söyledi.

Evlilik Kredisine Başvuru Tarihi Ne zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Evlilik kredisi başvurusu 15 Şubattan itibaren alınmaya başlanacağını açıkladı. 48 ay vadeli olan kredinin öncelikli olarak pilot şehirler olarak deprem bölgesinde uygulanacak. Krediye başvuru aile.gov.tr ile internet sitesinden yapılacak. Kredi 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz olarak 150 Bin lira ile yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma