Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Emekli Bayram İkramiyesinde İddia 15 Bin Lira Oldu

Emekli Bayram İkramiyesinde İddia 15 Bin Lira Oldu

Sonsatir Sonsatir -
275 0
Emekli Bayram İkramiyesinde İddia 15 Bin Lira Oldu

Ramazan ayının yaklaşmasının ardından emeklilerin alacakları ikramiye tutarları için yeni iddialar arasında 15 Bin Lira olacağı bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu yılı emekliler yılı ilan etti. Kabinenin diğer önemli isimlerinin de bu konuda yaptığı açıklamalar neticesinde emeklilere birden fazla düzenleme ile maddi desteklerin getirilmesi söz konusu.

Emekli maaşlarına yapılan açıklama sonrasında dile getirilen bir başka konu ise emekli ikramiyeleri oldu. Emekli ikramiyesinde ödeme için Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan gündeme aldıklarını duyurdu. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada yeni düzenlemenin gündemlerinde olduğunu belirtti. Bu açıklama sonrası birçok haber kaynağında kulis bilgileri ve iddialar yer aldı.

Ramazan ve Kurban Bayramında Emekli İkramiyesi Toplam 15 Bin lira Olacak İddiası

Emekli ikramiyesinde kesin rakamlar belli olmazken bir iddiaya göre 15 bin lira olacağı yönünde geldi. Ramazan Bayramında ödenecek tutar ile Kurban Bayramında ödenecek olan toplan tutarın 15 bin lira olacağı yönünde iddia bulunurken her iki dönemde de 7 bin 500 TL alınması gündeme geldi.

Emeklilere verilecek bayram ikramiyelerinde kesin rakamlar belli değil. Ancak Çalışma Bakanlığı konuya ilişkin olarak çalışmalarını devam ettiriyor. Bu konuda son karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma