Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Kredi Kartı Ekstresi Saat Kaça Kadar Ödenmelidir?

Kredi Kartı Ekstresi Saat Kaça Kadar Ödenmelidir?

Aydin Duran Aydin Duran -
280 0

Kredi Kartı Ekstresi saat kaça kadar ödenmelidir sorusunun yanıtını arayanlar belli ki son güne kadar beklemiş. Bu çerçevede yatıracağınız yol sizin saatinizi de belirleyici.

Mevcut kredi kartınızın borcu olan asgari ödeme tutarını ödemeniz için gerekli olan zaman aralığı banka şubelerinin kapanış saatine (muhtemel 17:00), ATM ve internet bankacılığı ile mobil bankacılıktan günün dolduğu saat olan 23:59′ kadar ve EFT ile yapmak isteyenlerin de EFT saatleri aralığı olan 09:00 ile 16:00 saatleri arasında yapılmalıdır.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Son Ödeme Saati

Kredi kartı borçlarınızı ödeme yapmak için en klasik yol banka şubesidir. Bu şubeler nezdinde kartınıza ait borcunuzu ifa için banka şubesinin de açık olması gerekecektir. Bu nedenle son ödeme günü gelen ekstre borçlarınızı ödeyebilmeniz için bankanın çalışma saatleri arasında yapılmalı.

Genel olarak bankaların çalışma saatleri 09:00 ile 17:00 arasındadır. Öğle saatlerinde açık olan banka şubeleri de mevcut olup bu şubelere de ödeme imkanınız bulunur. Başkasına ait bir banka kart borcunu ödemek istiyorsanız kesin ödeme yeri banka şubeleri olacaktır. Çünkü farklı yollardan ödeme yapamayabilirsiniz.

ATM’lerden Kredi Kartı Ödemesi

Kredi Kartı Ekstresi saat kaça kadar ödenmelidir

Kart borcunuzu ödemek için ATM diğer bir yol. Son ödeme günü olan tarihin bir sonraki güne geçmesinden önce saat 23:59’a kadar bankamatikler üzerinden ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat bu ödeme için kartınızın olması gerekir. Kartınız ile giriş yaparak mevcut en azından asgari ödeme tutarını nakit olarak yatırabilirsiniz. Para yatırmanız için ayrıca para alabilen ATM’ler seçilmeli.

Bazı bankalar için kartsız işlem yapma imkanı da bulunuyor. Bunun için ise ödeme yapmak istediğiniz kartın numarasını kesin olarak biliyor olmanız gerekir. Bu numaraları kartsız işlem seçimi sonrası giriş yaparak kartın ödemesini gece boyunca yapılabilir. 00.00 saatlerinden sonra ödeme yapabiliyor olsanız da burada gününü geçirmiş olursunuz ve faiz işlemiş olur.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Ödeme Aracı

Kredi Kartı Ekstresi saat kaça kadar ödenmelidir

Kartınızı almış olduğunuz bankaya ait bir hesabınız ve bu hesabınıza bağlı olarak internet bankacılığını kullanıyorsanız burada daha şanslısınız. Çünkü oturduğunuz yerden internet bankacılığından giriş yaptıktan sonra mevcut kartlarınızı asgari tutarını yada ayrı tutar girişi yaparak hesabınızda bulunan paradan ödeme yapabilirsiniz. Burada hesabınızda para olması gerekir ki ödeme yapın.

Aynı şekilde internet bankacılığı girişleri için mobil bankacılık hizmeti de aynı oluyor. Aynı şifre ile giriş yaparak kredi kartları bölümü ve borç ödeme menüsü ile mevcut kart borçlarınızı ödemiş olursunuz. İnternet ve Mobil bankacılık ile kart borcunuzu ödemeniz için son saat dilimi 23:59.

EFT ile Kredi Kartı Borcu Ödeme

Başka bankalara ait dijital bankacılık ürünlerini kullanıyorsanız kredi kartı borcunuzu ödeyebilmeniz için EFT yolunu seçmek zorundasınız. EFT yapımı için Merkez Bankasının onayı gereken husustur. Bu onayın gerçekleşebilmesi için ise mesai saatleri içerisinde eft’nin yapılması gerekir. Bu saatleri geçirmeniz halinde bir sonraki ilk iş günü saat 09:00’a kadar talimat verilmiş olur ve bu saatte EFT’niz gerçekleşir .

Bankaların EFT saatleri 09:00 ile 16:00 arasında yapılabilir. Bunun dışında geç EFT denilen bir hizmet bulunuyor. Bu hizmetin saatleri ise 16:00 ile 17:30. Bu dilim içerisinde gönderim sağlayabilirsiniz. Fakat EFT ve geç EFT ücrete tabi olan işlemler arasındadır.

Kredi kartı son ödeme tarihi saat kaç başlıklı yazımız ile borçlarınızı ödemede hangi adımları atabileceğinizi daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Kredi Kartı Ekstresi saat kaça kadar ödenmelidir sorusu için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma