Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Krediler
 4. »
 5. İşsiz Çalışmayan Ev Hanımları Nasıl ve Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

İşsiz Çalışmayan Ev Hanımları Nasıl ve Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
195 0

Artık çalışmayan ev hanımlarının kredi çekmesi mümkün. Bankalar esnek davranmayı tercih etti ve kredi puanınıza göre size nakit para çıkışı yapabiliyor. Fakat ev hanımıyım, bankadan kredi çekmek istiyorum diyorsanız muhakkak ödeyebileceğinizi kanıtlamanız gerekiyor.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bugün sizlere çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Çalışmayan ev hanımları kredi almak için birçok uğraş vermektedir. Bu konuda sizlerin merak ettiği detayları siz değerli okurlarımıza aktaracağız.

Günümüzde kredi almak kolaylaştı ve özellikle ev hanımlarına da kredi veren bankalar yıllarda yoğunluktadır. Öğrenci olmanız veya gelirinizin olmaması bankalar tarafından gelir belgesi olmayan tüketiciler şeklinde tanımlanmaktadır. Bu anlamda ise yapacağınız başvurular da ihtiyaç kredisi ürünleri altından değerlendirilmektedir.

Ev hanımlarına kredi verilirmi, oldukça merak konusu olmaya başlamıştı. Söz gelimi yapmış olduğumuz başvuru için bankalar ilk olarak kredi notunuza bakacaktır. Kredi notunuz üzerinden ön değerlendirmeye alınacaktır.

Öncelikle ev hanımı ifadesini unutmanız gerekmektedir, kendinizi çalışmayan birey statüsünde bulundurmanız gerekmektedir. Kredi puanınızın oluşmaması veya düşük olması durum en başından size dezavantaj olacaktır.

Gerekli şartları sağladığınız zamanlarda ise Türkiye’deki tüm bankalar sizlere kredi imkanı sunacaktır. Bankalar bu tarz müşterilerine kredi olanağı sunmaktadır.

Ev Hanımları Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmelidir?

 • Kredi oranını iyi hesaplamalısınız, ihtiyacınızdan daha fazlası yüksek faizler ile karşılaşmanızı sağlayabilir.
 • Kefil gerekiyor, çalışmadığınız için banka size ve yanınızda borcunuzu üstlenecek birini arayacaktır.
 • Ödeme günlerini çok iyi ayarlamanız gerekir, şayet sabit gelirinize göre hareket ederseniz çok daha rahat ödeme imkanlarını değerlendirebilirsiniz.
 • İpotekle kredi çekme sistemini kullananlar ise, bankaya gösterdikleri teminatın karşılığında belli miktar para alabilir. İpoteğinizin elden gitmemesi için ödemelerinizi düzenli yapabileceğiniz bir plan oluşturun.
 • Müşteri hizmetleri ve diğer banka birimleri aradığında muhakkak telefonu cevaplayın. Banka nezdinde bu hareketlerin hepsi size olumlu puan sağlar.
 • Kredi çekmeden sorgu yapmak işe yarar, fakat puanınızı düşüreceğini asla unutmayın. Kredinin çıkmayacağını düşündüğünüz durumlarda boş yere sorgu yapmaktan kaçının.

Ev Hanımları Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

Tavsiye edilen bankalar arasında genelde devlet bankaları varı. Fakat Ziraat Bankası, Vakıf Bank, İş Bankası ve Halk Bank müşterilerine çok güzel imkanlar sağlıyor. Kolay ödeme fırsatı veren bankalar arasında yabancılar da var.
Çalışmayan ev hanımlarına kredi kullandırtmak ne kadar mantıklı olur bilinmez, fakat ödemeyi yapacak gücü olan kişilerin bundan faydalanacağını özelikle belirtiyoruz. Ev hanımlarına özel krediler, sunulan imkanlar ve diğer avantajlar artık ön plana çıkmaya başladı. Evde eşine ve evin giderlerine ortak olabilirsiniz, rahat ödeme seçenekleri sunan firmaları tercih edin. Yüksek faiz oranları kredilerin kullanılmasına engel oluyor, ödeme zorlukları yaşandığı için seçimlerinizi iki sefer düşünün.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma