Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Aydin Duran Aydin Duran -
206 0
https://www.sonsatir.com//category/krediler/

Özellikle çalışmayan kesim sigortasızdır. Bu sebeple para ihtiyacının karşılanması için bankalara kredi başvurusu öncesi sigortasız kişiye kredi veren bankalar aranmaktadır.

Son dönemlerde BDDK yeni kanunlar çıkardı ve bunlar banka müşterilerinin bir hayli ilgilendirmektedir. Kredi notunuz düşük olabilir, maaş bordronuzda çalışmadığınız görülebilir böyle şeyler için üzülmeyin. Çalışmayana kredi çıkar mı, hangi banka kredi verir ve diğer sorularınızın tamamını yazımızda yanıtlandırmayı tercih ettik.

Sigortası Yatırılmayanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?

Beklenmedik anlarda yaşanan nakit sıkıntılarına karşı bankalardan kredi kullanmak en kolay çözüm yolu olur. Fakat sigortası olmayan ya da gelir belgesi beyan edemeyen kişiler için kredi kullanmak o kadar basit değildir. Ancak bazı bankalar düzenledikleri kampanyalarla sigortası olmayanlara kredi olanağı sunarlar. Bunun için başka bazı şartların sağlanıyor olması ya da gerekli hallerde ek belgelerin ibraz edilebiliyor olması gerekir. Bu şartlar bankalar arasında farklılık gösterebilir.

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Bir işte çalışılmasına rağmen sigorta yoksa ya da gelir belgesi ibraz edilemiyorsa bu durumda da bankalardan kredi kullanmak mümkündür. Buna göre Odeabank, Akbank, TEB, İNG Bank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Denizbank ve QNB Finansbank aracılığıyla kredi alınabilir. Bu bankalar tarafından düzenlenen kredi kampanyaları sayesinde uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle kredi kullanılabilir. Gelir belgesi olmadan ve kefil göstermeden kredi alınmak isteniyorsa bu durumda ipotek etkili bir çözüm yolu olacaktır. Kredi geri ödeme planının ödenemediği durumlar için ipotek gösterilmesi bankada güven ortamı yarattığından dolayı arsa, ev, araba gibi kıymetleri olanların kredi başvurularından olumlu yanıt almaları daha kolaydır.

Sigortasız Kişiye Kredi Başvuru

Bankalara kredi başvurusu yapıldığında ilgili banka genellikle başvuru yapan kişinin kredi notuna dikkat eder. Bankacılık işlemlerinin geçmişine yönelik olarak hazırlanan bu not ne kadar yüksekse bankadan kredi kullanmak da o kadar kolay olacaktır. Dolayısıyla bu durumda sigortasız kişiye kredi seçenekleri de artacaktır. Bunun haricinde kredi başvurusu yapılacağında o bankaya ait bireysel bankacılık ürünlerine sahip olmak da avantaj sağlayacaktır. Kredi başvurusu yapılan bankaya ait hesabın olması ve o hesaptan aktif olarak nakit giriş çıkışının bulunması yapılan kredi başvurusundan olumlu yanıt alınma olasılığını yükseltir. Bu tarz detaylara dikkat etmek kredi için işe yarayacaktır.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Hangi Yöntemlerle Çalışmayanlara Kredi Çıkar?

İlk olarak çalışmayanların kredi çekmesi için kefile ihtiyacı vardır. Kefil, sizin adınıza güvence veren ve çektiğiniz krediyi ödeyebilecek durumda olan kişiye denir. Sigortanız olmayabilir, böyle durumlarda asla karamsarlığa kapılmayın. Türkiye Cumhuriyeti yasalarında herkese uygun kredi türleri var ve bunlardan yararlanmak için asla acele etmeyin.

İkinci yöntem ise ipotekli kredi çekme sistemidir. Araç, gayrimenkul ve diğer eşyaları paylaşarak teminatlı kredi sisteminden yararlanabilirsiniz. Fakat teminatlı kredi çekerken bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir, ödeme gecikirse yada yapılmazsa ipotek olarak gösterdiğiniz tüm mallar bankanın eline geçebilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma