Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
205 0
İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır? İnternet üzerinden artık banka ve finans işlemlerinin tamamı çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Siz de kredi ya da kredi kartı başvurularınızı artık online olarak yapabilirsiniz.

İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu artık fiziksel bankacılık şubelerinde vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar için sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Eğer siz de ihtiyaç kredisi, ev kredisi ya da normal kredi çekmek istiyorsanız bu işlemleri internetten halledebilirsiniz. Ancak başvuruyu yapmadan öncesinde size hatırlatmakta fayda bulduğumuz bir konu var. Eğer kredi notunuz geçmiş dönem borçlarınız ya da ödemeleriniz ile ilgili bir düşüklük taşıyorsa başvuru yapmamanızı öneririz. Aksi taktirde başvurunuz olumsuz sonuçlandığı ve sonrasında tekrar başvuru yaptığınızda bu sizin normalde düşük olan kredi notunuzu daha da olumsuz etkileyecektir. Eğer siz de koşullara uygunsanız ve en az altı aylık gelir beyan edebiliyorsanız, başvuruyu yapmanızda hiçbir engel yoktur. Gelin hep birlikte online kredi başvuru süreçlerine göz atalım.

Online Kredi Başvurusu Yapan Bankalar

Online kredi başvurusu yapmak için gereken koşulları sağlamanızın ardından yapmanız gereken tek şey çalıştığınız bankanın internet sitesine girerek online başvuru formunu doldurmaktır. QNB Finansbank kullanıcılarına enpara.com üzerinden sadece dakikalar içerisinde kredi başvurusu ve sonucunu aktarabilmektedir. Eğer siz de başvuru yapmak istiyorsanız, maaş için çalıştığınız bankaya başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Maaş için kullandığınız banka hesabınızın bile kredi notuna olan olumlu etkileri sayesinde başvurunuz sadece dakikalar içerisinde olumlu olarak sonuçlandırılacaktır. Normalde olan evrak masrafı ve şube içerisinde sıra bekleme telaşı ise online başvurularda hiçbir şekilde karşınıza çıkmayacaktır. Şubeye sadece paranızı almaya gidebilir ya da parayı doğrudan hesabınıza havale edebileceksiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak da yine internet üzerinden oldukça basittir. Daha önce kredi kartı kullanmadıysanız, en yüksek oranda bonus veren banka ile çalışmanızı öneririz. Bazı bankalar sözleşmelerinde müşterilerinden yıllık kart ücreti kesmektedirler. Bunun yasal olarak zorunluluğu olmamasına karşın müşteriler poliçe formunda imza attıkları yaklaşık on altı sayfa yazı üzerinde bu parayı ödeyeceklerini taahhüt etmektedirler. Eğer siz de başvurularınızda o poliçeleri okumayanlardansanız, mutlaka kopyasını çıkartmanızı öneririz. Eğer poliçe imzaladıktan sonrasında bir hafta içerisinde bir madde ya da kart kullanımından vazgeçerseniz hiçbir yasal yaptırımı olmadan kartı iade ederek sözleşmelerinizi iade alabilirsiniz.

İnternetten İhtiyaç Kredisi

Şubeye gitmeden kredi çekmek için bankanızın internet sitesine girin. Bütün internet sitelerinde neredeyse ana sayfa içerisinde kredi çekmek için bir kampanya fırsatı ya da başlık bulunacaktır. Bulamıyorsanız endişe etmeyin, arama kısmına gelerek kredi başvurusu diye arama yapabilirsiniz. Başvuru için sizden kimlik bilgilerinizi ve gelir belgenizi isteyeceklerdir, formu doğru şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Başvuruyu yaptıktan sonrasında bankaya göre değişecek şekilde minimum beş dakika maksimum bir iş günü içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır. Eğer olumlu sonuçlanırsa evrakları imzalamak üzere bankaya davet edileceksiniz.

Kredi başvurusu nasıl yapılır başlıklı yazımızda da incelediğimiz üzere, başvuru ardından poliçe kopyalarını almayı unutmayın. Çünkü orada yer alan maddeleri tek tek okumanız banka içerisinde çok uzun bir süreç alacaktır. Bunun yerine örneğini kendinize isteterek, gitmeden öncesinde okuyabilirsiniz. Eğer anlamadığınız ya da şüpheli olduğunuz bir madde olursa bunu müşteri temsilcisiyle konuşmaktan çekinmeyin. Onların amacının size yardım etmek olduğunu bilin ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak doğru soruları yöneltin. İnternetten kredi başvurusu nasıl yapılır hep birlikte inceledik, siz de daha fazla finans ve bankacılık hakkında yazı görmek istiyorsanız lütfen yorumlarda belirtin.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma