Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
15 0

Haklı veya haksız olarak adımıza tahsis edilen kredi kartı ile yapılan harcamaları kendi içimizde sorguladığımız zamanlar olur. Bu sorgulamalar esnasında yaptığımız harcamaları belki unutmuş olabiliriz. Fakat kartlarımızdan bizim bilgimiz dışında harcama yapıldığı zamanlarda oluyor. Bu durumda haksız yere mağdur olmamak için itiraz etmemez gerekebilir. Her bankanın kart markası ve işleyişi farklılık gösterebiliyor. Bu anlamda Ziraat Bankası Kredi kartı kullanan tüketiciler için Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl Yapılır? sorumuzun cevabını aramak istedik.

Öncelikle sahibi olarak kartınızın yanınızda olup olmadığını araştırmalısınız. Kaybetmiş veya çaldırma riskinizin bulunduğu kartınızın olmaması halinde ilk yapmanız gereken işlem bu kartınızı kullanıma kapattırmak olacaktır. Ziraat bankası müşteri hizmetlerini zaman kaybetmeden arayıp kayıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekecektir. Çünkü kartınızın başkalarının eline geçmesi halinde daha sonra da mağdur edilme riskiniz bulunmaktadır. Ziraat Müşteri Hizmetleri 0 850 258 00 00 numarası ile her daim hizmet veriyor.

Bankkart Combo Harcama İtirazı 

Kapattırmış olduğunuz kartınızla harcamalar için detaylar önem arz ediyor. Yapacağınız Bankkart Combo Harcama İtirazı için gerekli olan bilgiler size ve bankaya yardımcı olacak hususlar. Kartınızın numarası, yapılan harcamanın işlem tarihi, saati, yapılan harcamanın adresi veya işyeri adı gibi hususların bulunduğu bir dilekçe yazılmalı. Yazdığınız dilekçeyi 0 212 286 55 00 numarasına fakslamanız gerekiyor. Fakat faksla gönderilen belgenin karşı tarafa ulaşıp oluşmadığı da sizin için önemli. Çünkü belge geçerde oluşacak kağıt bitmesi, ulaşılamaması, sürekli meşgul çalması gibi nedenlerle karşı tarafa itirazınız ulaşmayabilir. Bunun için kendinizi daha çok güvene almak adına banka şubenize elden de teslim edebilirsiniz. Burada yapacağınız teslimat ile elinizde verdiğinize dair bir dayanakta olması gerekir. Bunun için dilekçenizi iki nüsha yazarak birisini bankaya verirken diğerininde altına evrakı alan kişiye elden teslim aldım yazdırarak, adını soyadını ve tarihi ile ıslak imzasını almanızı öneririm.

Faks ile gönderilen belgelerde cihazlar genel olarak karşı taraf aldığında onay vermektedir. Fakat bu onay her makine vermez. Ve gönderdiğiniz cihaza olan güveniniz de önemli bir husus.

Bankkart Combo Harcama İtiraz Dilekçesi

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Adıma tahsis edilmiş olan bankanıza ait **** **** **** 1234 numaralı Combo kredi kartımdan bilgim ve rızam haricinde yapılan harcamalara ait bilgiler aşağıya çıkarılmış olup, gerekli incelemenin yapılarak usülsüz olarak hesabımdan çekilen ücretin hesabıma iade edilmesini ve çekilen tutar için mahsup ettirilmesi muhtemel faiz ve diğer masrafların da iadesinin sağlanmasını arz ederim. (Tarih) Ad, Soyad, İmza.

Adres:

Telefon :

TC Kimlik No:

S.No İş Yeri Adı Adresi İşlem Tarihi ve Saat Harcama Tutarı

Bu bilgileri de girin ki banka sizin adınıza araştırma yaparken yanlış bilgilere ulaşmasın.  Dilekçenizin altına birden fazla harcama yapılması halinde bir tablo oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Harcama İtirazı Nasıl yapılır sorusunun yanında başka sorularınız bulunması halinde aşağıda yorumlara yazarsanız sizlere en kısa zamanda cevap verilecektir.

Bankkart Combo Harcama İtirazıma Ne Zaman Cevap Verilir?

Bankalar kartınızdan yapılan alışverişlerde güvenliğiniz açıdan da sorumludurlar. Bu nedenle vereceğiniz dilekçelere de cevap vermekle yükümlüler. Türkiye Bilgi Edinme kanunu kapsamında bilgi edinme tarihleri ve süreleri başvuru türüne göre değişiklik gösteriyor. Fakat bankalar bu kanun dışında hareket ediyorlar. Bankaların başvurunuzu inceleyip dönmesi için kartla işlem tarihinden itibaren yaklaşık 120 gün içerisinde cevap veriyor. Elbette bu maksimum bir süre. Bundan daha kısa sürede cevap verilebilir. Yine de size cevap verilmiyorsa başvurunuzla birlikte BDDK’ya şikayet etme hakkınızda bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır