Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İş Bankası Maximum Ekstre Erteleme, Harcama Erteleme

İş Bankası Maximum Ekstre Erteleme, Harcama Erteleme

Aydin Duran Aydin Duran -
8 0

Artan limitler ile ödenmesi güçleşen kredi kartı borçları zaman içerisine başa çıkılamayacak seviyelere geliyor. Nitekim bu nedenle kredi kartı mağduru olan binlerce tüketiciden bahsetmek mümkün. Kart borcu nedeniyle zorda olan kişilere son olarak devlet tarafından verilen bir imkan doğrultusunda yapılandırma yapılması, uzun vadelerde kredi kartlarının borçlarının kapatılması sağlandı. Fakat buna rağmen yine aynı problemi yaşayan tüketicilerin başvurduğu yollardan bir tanesi kart borcunu erteleme. Bu durumda tüketicinin aleyhine bir husus olsa da İş Bankası Maximum Ekstre Erteleme tüketicilerin talepleri arasında yer alıyor.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Ekstre Erteleme Hesaplama

İş Bankasının kredi kartını kullanıyorsanız mevcut ekstre borcunuzu erteleme yapabileceğiniz üç farklı zaman bulunuyor. 1,2 ve 3 ay süre ile erteleme imkanı mevcut. Bu erteleme için bankaya başvuru yapmanızdan itibaren süresine göre faiz ödemesi yapıyorsunuz. Bu ödemeyi de peşin faiz olarak banka sizden alıyor. 1 Ay erteleme de faiz oranı % 2,99, 2 ay erteleme için % 5,25 ve 3 ay erteleme için faiziniz % 7,50 olarak hesaplara yansıyor.

İş Bankası maximum kredi kartı ekstre erteleme yapmanız için üç ay erteleme imkanınız bulunuyor. Bu erteleme ile yapacağınız 5 bin liralık harcama neticesinde 1 ay için 179,50 TL, 2 ay için 315 TL ve 3 ay erteleme için 450 lira peşin faiz ücreti ödüyorsunuz.

Ekstre Erteleme Başvurusunu Nasıl Yapacağım?

Telefonla başvuru yapmak isteyenlerin telefon numarası 0 50 724 0 724. Bu numarayı aradıktan sonra telesekreterden gerekli numaraları tuşladıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak yapabilirsiniz.

Klasik olarak bir İş Bankası Şubesine giderek başvurmanızda mümkün.

İş Bankası İnternet bankacılığı üzerinden Kredi Kartları, Kampanyalar, Taksitledir/Ertele menüsünden ilgili yerleri doldurarak başvurabiliyorsunuz.

İş Bankası Mobil uygulama olan İşCep’ten sırasıyla kartlarım, harcamalarım menülerini takip ederek.

İş Bankası Maximum Mobil uygulaması kullananların sırasıyla kartların, işlemlerin menülerini takip etmesi neticesinde mevcut harcamalarını erteleme imkanlarına sahip oluyorlar. Fakat bunun için başvuru ile bankanın da onay vermesi gerekiyor.

Mevcut borcun ertelenebilmesi için en az 50 liralık bir alışverişin söz konusu olması gerekiyor. Erteleme başvurusu yapacaksanız bunun için hesap kesim tarihinden önce yapmalısınız ki kesim yapıldıktan sonra başvuru imkanı bulunmuyor. Sanal kartınız ile yaptığınız harcamalara da erteleme talep edebilirken bu ertelemeye konu olan birim TL oluyor. Döviz kurlarından yapılan harcamalar için erteleme söz konusu değil.

Erken Ödemede Alınan Peşin Faiz Tutarı İade

Erteleme söz konusu olunca banka peşin faiz alıyor. Bu peşin faizi ödemiş oluyorsunuz. Fakat ilerleyen zaman içerisinde mevcut erteleme döneminden önce bu borcunuzu kapatma hakkınız bulunuyor. Bu borcu kapatmanız halinde de banka size gün hesabı ile kesilen ücretin iadesini kartınıza sağlıyor. Bu sayede sizde ödediğiniz faizi geri alıyorsunuz.

İş Bankası hesaplarına dair yapacağınız ödemeler için erteleme başvurusu yapmanız söz konusu değil. Maximum Kredi Kartı Ekstre erteleme yapmanız için bazı sektörlere kısıtlama getirilmiş durumda. Örneğin kuyumcu sektöründen alınan ürünlerin ertelemesi üç aydan fazla olamıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır