Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Gayrimeşru İş İlanları ile Kısadan Para Kazanmak

Gayrimeşru İş İlanları ile Kısadan Para Kazanmak

Aydin Duran Aydin Duran -
261 0

Ekonomik durumlar ve gelir yetersizlikleri kişileri ek iş yapmaya zorluyor. Yapılan bu ek işler ise gelirinin düşük olması nedeniyle insanların daha çok gelir sağlayacağı iş arayışına sokuyor. Bu anlamda yapılan aramalar kişileri gayrimeşru iş ilanları arayışına sürüklerken elbette herkes bunun doğru bir yol olmadığının da farkında.

Gayrimeşru Ne Demek?

Gayrimeşru kelimesi insanlara çok soğuk gelen bir kelime ve yasalara, genel ahlaka, törelere, yolsuzluklara gebe ve evlilik dışı ilişkilere verilen genel bir ad. Aslında bu kelimeyi ilk duyan evlilik dışı doğan bebeklere deniliyor. Aslında durum böyle değil. Yasal olmayan ve hukuki kurallar dışında yapılan tüm işlemler gayrimeşru olarak adlandırılır ve adı üstünde yasal değildir. Bu nedenle de sizlere hukuki yaptırımları söz konusu olabilir.

İçerisindeki barındırdığı risklerden uzak olarak para kazanmak dinen, ahlaken ve ruhen en uygun olanı. Bu nedenle sizlere gayri meşru iş ilanları dışında nasıl para kazanabileceğiniz hakkında birkaç bilgi vermek istedik. Zira bizimde gayri meşru kazanç kapısında işimiz yok.

Okunmalı : Acil Para İhtiyacınızı karşılayacak 7 Yol

Kazanç Kapısı Onlarca Seçenek

Ek iş ve ek para kazancı arayışındaysanız öncelik olarak sizlerin kabiliyeti ile en çok bildiği bir iş üzerinden hareket etmek doğru olur. Yaptığınız iş size düşük tutarlarda gelir sağlayabilir ancak bir anlamda bir yerlerden başlamak gerekir. Artan işsizlikler sonucu para kazancının daraldığının herkes farkında. Bu nedenle de azla yetinmek de kurtarıcı rolünde olacaktır. Öğretmenseniz ders verebilirsiniz, fotoğraf çekebiliyorsanız dış çekim fotoğraflar ile kazancınız olabilir, yeteneğiniz varsa makaleler yazılar yazarsınız, örgü örüyorsanız satış yaparsınız, dikiş biliyorsanız yeni kıyafetler diker satarsınız ve bunun gibi bir çok maddeyi sıralayabiliriz.

İnternetten Para Kazanma

Geçmişte bilinmesine karşın son yıllarda en cazip para kazanma yolu internet olarak gösteriliyor. Burada internet ve bilgisayar sayesinde aylık ihtiyaçlarını kazanan milyonlardan söz etsek yanlış olmaz. Burada kazancın yolu farklı yollardan geçiyor. Grafikerler bu sayede logolar tasarımlar yaparken, webmasterler internet sitesi pazarlıyor. Bir çok haber kanalı ve bloglar yaptıkları yazılar sayesinde reklamlardan gelir sağlamış durumda ki bu gelirin yüksekliği nedeniyle ülke olarak yeni vergilere de yol açılmış durumda. Bir çok kesim evinde ürettiği ürünleri Trendyol, Hepsiburada gibi Pazar ağı büyük siteler sayesinde satışa konu ediyor. Bu nedenle yeteneğinizin olması ve yatkın olmanız halinde mutlaka dijital dünya ile gayri meşru işler dışında gelir sağlanabilir.

Evden makale yazarak para kazanma

Son yıllarda özellikle öğrencilerin yaptığı bu hizmet internet sitelerine yazı yazarak gelir sağlamak oldu. Bu anlamda önemli bir Pazar olan internet sayesinde makale konusu ve işi alımı gerçekleştirilebiliyor. Nitekim ihtiyaç ve taleplerin olması nedeniyle bu manada iş bulmanız bir hayli kolay. Düşük tutarlarda kazanç sağlamasına karşın devamlılığı olması kişilere belli gelir sağlıyor. Bu anlamda yazarken de bilgi sahibi edinilirken ayrıca kendinizi de geliştirmiş oluyorsunuz.

Özel Dersler İle Para Kazanma

Belki bir matematik öğretmeni kadar özel ders alma ve verme imkanınız olmayabilir. Ancak Eğitim fakültesi mezunuysanız ve branşınızda oldukça iyiyseniz öğretmenlerin yaptığı en iyi iş özel derslerdir. Bu anlamda uzmanlığını sunmanız halinde gelirleriniz oldukça yüksek olur. Dershanelerin kapatılması sonrasında bu hizmete yönelik talepler çok artış gösterdi. Bu nedenle özel dersler vererek önemli kazançlar sağlamanız da mümkün.

Evde Yemek Yapın Kazanın

Yapılan eğlenceler, doğum günler, özel günler gibi hususlar da dahil olmak üzere evinde yemek yapmaya yetişemeyen ev hanımlarına yardımcı olarak yemek yapılması da söz konusu. Belli mecralardaki kişilere hitap edecek ev yemekleri kişilerin dikkatini çekiyor. Özellikle sarma gibi ev yemekleri kişilere evde para kazanma tekniklerinden sadece bir tanesi. Hazır yemek sektöründen uzak kalmak isteyen kişilerin tercihi olan ev yemekleri standart alımlar ile sürekli haline gelebilir. Bu sizin ek kazancınız anlamına gelir ki gayrimeşru iş ilanları aramaktan daha mantıklı bir adım olacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma