Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Nereden Satın Alınır? 

Hacizli Araç Nereden Satın Alınır? 

Aydin Duran Aydin Duran -
209 0
Hacizli Araç Nereden Satın Alınır? 

Hacizli araç satın almak isteyenler bu araçları nereden alabilecekleri konusunda araştırmalar yapıyorlar. Günümüz şartları düşünüldüğü zaman icradan satılan araçlar değerinden daha düşük fiyatlara satıldığı için birçok kişi bu araçları alma yoluna gidiyor. Bu araçları satın alarak istediğiniz gibi kullanmanız mümkün.

Özellikle icralık araçlar bir nedenden dolayı haczedilmiştir ve bu şekilde satışa çıkarılmıştır. İcra ile e-icradan satışa çıkarılan araçlar piyasa değerinden çok daha uygun olduğundan dolayı birçok kişi bu fırsatı kaçırmak istemez. Bu araçlar ihale ile satışa çıkarılır ve ihalenin neticesinde en yüksek rakama veren kişi icradan satışa çıkarılmış olan araca sahip olur.

İcradan Araç Nasıl Satılır?

İcralık araçlar icra ihaleleri ile satışa çıkarılır ve bu şekilde satın alınır. Bu nedenle uygun fiyata araç almak isteyenler tarafından icra ihaleleri yoğun ilgi görüyor. İcralık araç satın almak için birkaç prosedürün uygulanması gereklidir. Öncelikle resmi web sitesi üzerinden takip yapılarak kendinize uygun ihaleyi bulmalısınız. Daha sonrasında ihaleye katılabilmek için ihale teminatı vermeniz gerekiyor.

Verilecek olan bu teminat bedeli ise ihalelerinin bedeline bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle ödenecek olan miktar ile ilgili net bir bilgi verebilmek ne yazık ki mümkün değildir. İhale için teminat bedelinin ödenmesinden sonra başvuru formunu doldurmanız gerekir. Eğer 18 yaşını doldurmuşsanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz sizden başka herhangi bir şey istemez ve bu durumda ihaleye katılma şansı elde etmiş olursunuz.

Başvuru Sonrası Yapılması Gerekenler

İcralık araç ihalesine başvuru yaptıktan sonra size belirtilen tarihte ve saatte ihalelerin yapılacak olduğu yerde açık artırmaya katılma hakkına sahip olursunuz. Eğer ihalenin yapıldığı yere fiziki olarak gitmek istemezseniz bu durumda resmi web sitesi üzerinden açık artırma için teklifte bulunma imkânınız da vardır. Eğer icralık araç satışına online olarak katılımı kararı verdiyseniz bu durumda ihaleden önce sisteme üye olmalı ve satın alacak olduğunuz araç için ihale teminat bedelini ödemeniz gereklidir. Bu bedeli online olarak yatırmanız mümkündür.

Hacizli Araç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacizli araç satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Çünkü bu araçları haciz yolu ile el konulur ve bu nedenle de satış işlemleri sırasında muhakkak dikkat etmesi gereken hususlar öne çıkar. Öncelikle ihale ile icralık araç satın almak istediğiniz zaman ihalede belirtilen maddeleri iyice okuyun ve aracı çekilmiş olduğu otoparkta detaylı bir şekilde inceleyin.

Böylece satın almak istediğiniz araçta herhangi bir hasar bulunup bulunmadığını görebilir ve buna göre teklif verebilirsiniz. Bununla birlikte satın almak istediğiniz hacizli aracın devlet borcu bulunup bulunmadığını da kontrol etmeniz dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra icralık araç için teklifte bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma