Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kolay Para Biriktiremiyorum diyenler buraya

Kolay Para Biriktiremiyorum diyenler buraya

Aydin Duran Aydin Duran -
144 0

Kolay para biriktirme teknikleri nelerdir sorusunu artık sıklıkla sorar olduk. Kimisi bunu mevduat hesabında sağlarken, kimisi ise sadece günlük olarak kumbarasının içerisine on lira atarak tercih etmektedir. Sizler için yöntemleri sıraladık.

Kolay Para Biriktirme Teknikleri

Kolay para biriktirmek bir çok kişinin ortak hayali. Para biriktirmek isteyen kişiler için alternatif yollar mümkün olsa da her kişinin aslında kendine has bir ekonomisi olduğu için, insanlar bu yöntemleri takip etmekte oldukça zorluk çekmektedir. Bizler de sizin ekonomik durumunuzdan oluşabilecek farklılıkları düşünerek alternatif para biriktirme yöntemleri hazırladık. Siz de kısa süre içerisinde yatırımlarınızı gözle görünür bir şekilde hissedebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk adım giderlerinizi kaleme almak ve gereksiz olan giderlerinizi minimuma indirmek. Gelin daha fazla bekletmeden sizin için evde para biriktirme yöntemleri başlıklı yazımıza geçelim.

Para Biriktirmenin Yolları

Para biriktirme yolları öğrenci için olduğu kadar yetişkin bireyler için de önemli bir düzeydedir. Her kişi kendi ekonomik hayatında bir yatırımı ya da birikimi olması için mücadele etmektedir. Eğer siz de yatırımlarınızın karşılığını görmek ve kendi ekonomik bağımsızlığınızı almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız listemizde en kısa zamanda en iyi yatırım aracını oluşturabileceğinizden eminiz.

Öncelikli olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi gelirlerinizi ve giderlerinizi kağıda dökmeniz gerekmektedir. Burada gelirlerinizi minimumdan yazarken giderlerinizi olabilecek en maksimumdan kaleme almanız gerekiyor. Örneğin prime dayalı bir işte çalışıyorsanız kendinizi o ay için en düşük primi alacak şekilde hesaplamanız, giderlerinize karşı da oluşabilecek bütün olumsuzlukları en maksimum hesaptan ele almalısınız. Bu sayede ay içerisinde meydana gelebilecek bütün olumsuzluklara hazır olan bir bütçeniz varken, sizin için gelebilecek ekstra gelirler sizin yatırım aracınızı oluşturacaktır. Takviminizi tamamen aya dönük şekilde hazırlamalısınız. Dışarıda gezmeyi ya da eğlenmeyi seviyorsanız bunun için ayırdığınız bütçeleri haftalıklara bölerek kendi sınırınızı çizmeniz gerekmektedir. Gerekirse arkadaş ortamınıza bu sürecinizden bahsederek sizin ile aralarında olan dostluğa zarar vermeden sizi desteklemelerini bekleyebilirsiniz.

Kolay Para Biriktirme Teknikleri
Kolay Para Biriktirme Teknikleri

Dışarıda yemek yiyorsanız ve günün uzun bir vakti dışarıda kalıyorsanız, kendinize bir sefer tası alabilirsiniz. Evde yapacağınız yemek hem daha sağlıklı olacaktır hem de bütçenizi minimum etkileyecektir. En çok yapılan harcamalar aslında dışarıda en çok gördüğünüz mağaza türlerinde olanlardır. Mesela sokağa çıktığınızda karşınıza bu kadar lokanta çıkmasının sebebi insanların dışarıda yemek yeme alışkanlığının bir göstergesidir. Kendinize giyim türünde alışveriş yaparken de uzun süre kullanabileceğiniz kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Mevsimlik alacağınız kıyafetlerin sadece bir dönem giyilebileceği için sizin bu ihtiyacınızı da bir yatırım olarak görerek dört mevsim giyebileceğiniz kıyafetler almanızda fayda vardır.

Hızlı Para Biriktirme Yolu

Para biriktirme programı diye bir şey yoktur. Her şeyin başında bütçe hesaplamaları gelmektedir. Siz eğer kendi bütçenizi doğru hesaplarsanız ister istemez elinize geçen para birikme yolunu kendi bulabilmektedir. İlk yolu da gider kısıtlamalarıdır. Gereksiz olan bütün giderlerinizi kısıtlamalısınız. Türk insanlarında özellikle olan kafede çay, kahve içme kültürüne karşı siz kendinize bir termos alarak gayet de aynı keyfi yaşayabilirsiniz. Bu ekonomik bilinci sağlayacak olan sizlersiniz. Asgari ücretle maaş alan bir kişi bile bu denklemi kendi hayatına uyguladığı taktirde kısa zaman içerisinde kendi tatil yatırımını yapabilir, uzun vadede ise ev sahibi bile olabilir. Türkiye’den örnekle yola çıkarak dünyada en çok sigara içen ülkelerden birisiyiz ve eğer sigarayı bırakarak günlük olarak harcadığımız masrafı kısma yoluna ilerlersek, bu bütçe bile bize ay sonunda üç yüz liralık bir fazlalık doğuracaktır.

Para biriktirme ekşi sözlük gibi platformlarda sıklıkla alternatif yollarla kendine yer eden bir başlık gibi gözükebilir. Ancak konu tamamen sizin elinizdedir. Kolay para biriktirme teknikleri nelerdir sizler için inceledik.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma