Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Acil Para İhtiyacını Karşılama Durumları

Acil Para İhtiyacını Karşılama Durumları

Aydin Duran Aydin Duran -
192 0

Her geçen gün biraz daha tüketici toplumu haline gelirken bu tüketimin karşılığı olan bedelini ödeyebilmek için daha çok çalışmak ve kazanmak zorundayız. İşimiz var mı, bulabilir miyiz? Elbette bunlar apayrı sorular. Nitekim yıllardır çalışan insanlara da para gerekli. İhtiyaçlar için belki daha çok para gerekli. Gariptir ki internet ve teknoloji bizleri tüm sorularımızın cevap anahtarı haline gelmiş durumda. Öyle ki acil para ihtiyacını nasıl karşılarım sorusunu da internette arıyoruz. Aslında çok doğal olsa da burada diğer bir garip olan olay internetten bu sorunun cevabını bulabiliyor olmamız.

İlk Etap Elbette Bankalar

Elbette para kaynağı ile ihtiyaç doğması halinde ilk adresimiz bankalar. Buradan alacağımız krediler ile karşılama yoluna gitmek isteriz. Para miktarı da önemliyken kişiler ek hesaplarından, kredi kartlarından nakit avans çekimi, ihtiyaç kredisi gibi hususları ilk aşamada değerlendirerek bu ihtiyaçların karşılanmasına çare arar. Ancak burada da bankanın sizlere borç vermesi için karşımıza kriterler çıkıyor ve dolayısıyla bu kriteri taşıyamadığımız için para alamıyoruz. Asıl sebepte burada. Kişinin geliri olsa, kredi notu yüksek olsa yada banka yasaklısı olmasa zaten nakit ihtiyacını bankadan her türlü karşılar. Asıl olan bu türde bankalardan olumlu cevap alamayanların nasıl para bulacağıdır.

Para Bulabileceğimiz Mecraları Listeleyelim

Şimdi bütün bunlar bir yana sizlere birkaç kalemde para bulabilme ihtimalimizin olduğun yerler hakkında bilgi vermek istiyorum.

  • Banka ve finans kuruluşları dışında borç para veren yerlerden karşılayabiliriz. (Para Yardımı Yapan Kuruluşlar)
  • Senet karşılığı altın veya başka bir eşya alarak bunu peşin satışa konu edebiliriz . (Senetle Para)
  • Diğer bir yolda yine senet karşılığına benzer olarak tefecilerden kredi sağlamak.
  • Kredi alamayan kişiler için komisyon karşılığı kredi çıkartılmasını istemek.
  • Sosyal Yardım Kuruluşlarından Para İstemek. Bunlar nereler olabilir?

Para yaşam kaynağı açısından hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bu önemi ile hayatı son bulanlar, kavgalar, kan davaları sayabileceğimiz bir çok olumsuz nedeni sıralamak mümkün. Bizlerin elinde olmayan sebepler ile bankalardan yasaklı konumuna gelmemiz mümkün. Ancak kişiler sonraki dönemlerinden oluşacak ihtiyaçlar için maalesef önceden bankalarla iyi geçinmek zorunda. Bugün zevkimiz için bankadan alacağımız borcu ödemezsek, yasaklı haline gelirsek gerçekten ihtiyacımız olduğunda da bankalar bizim yanımızda olmayacaktır. Öncelikli olarak attığımız adımları bu anlamda atmakta fayda olacaktır.

Şimdi konumuzun asıl anahtar kelimesine gelirsek belki düşük miktarlar için anında çözüm yolları bulabiliriz. Ancak ihtiyaç olan tutar limiti arttıkça bu çözüm yolları bizden uzaklaşır. İnsan anne babasından, kardeşinden ya da çok yakın dostundan anlık olarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ancak süreç ekonomik açıdan zorlaştıkça size ihtiyaç olan para kimsede olmayacak duruma gelir. Bu aşamada da dostlarımız bizim ihtiyacımıza el uzatamazlar bizlerde zor durumda kalabiliriz.

Acil para ihtiyacı bir şekilde karşılanmış olabilir. Bu durum sonraki ihtiyaçlarda da karşılanacak anlamına gelmez. Bu nedenle bizler yaşayan bireyler olarak çalışmak ve kazanmak bunun yanında tutumlu olarak birikim yapmakta zorundayız. Karşılama adımları alternatif yolları ile kısaca bilgi vermek istemiş olsam da; bu duruma internet sitemde çok daha ayrıntılı olarak yer verdim. Yardım kuruluşları, bankalar, kartlar gibi hususlarda ayrıntıları incelerseniz sizlere çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma