Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Enpara İban Hesaplama Enpara

Enpara İban Hesaplama Enpara

Aydin Duran Aydin Duran -
194 0

Bankacılık sektöründe yenilikler, müşterilerin ilgisini çekecek uygulamalara gitmektedir. Enpara, bu yeniliklere farklı bir boyut kazandırmış ve sanal bankacılık uygulamasına geçmiştir. Bu sayede ‘Şubesiz Banka’ teknolojisine geçen Enpara, müşterilerine daha güvenli ve daha pratik çözümler sunmaktadır. Daha özel ve daha kişisel işlemler sayesinde, müşteriler tüm transferlerini Enpara hesapları üzerinden gerçekleştireceklerdir. Güvenlik ve hız konusunda, birçok bankanın önüne geçmiş olan Enpara, bir milyonu aşkın müşteri portföyüyle de oldukça başarılı bir grafik çizmektedir. Kullanıcıların duyduğu memnuniyet, bu sayede Enpara’nın yapılacak başvurularda ilk sırada tercih edilmesini sağlamaya devam edecektir.

Enpara IBAN nedir?

Enpara IBAN; sözlük anlamı olarak, elektronik hesap numarası anlamına gelmektedir. IBAN’ın amacı kişilerin ve kurumların yapacağı işlemlerde herhangi bir sorun çıkmamasına yardımcı olmaktır. Çünkü ülkelerin kendi içlerinde kullandığı hesap numarası, kullandığı hane sayısı açısından farklılıklar içerebilir. Bu yüzden de yapılacak finansal transferlerde şüpheye düşülmektedir. Bu yüzden önce Avrupa Birliği ülkeleri, peşinden de diğer ülkeler ortak bir hesap kodu algoritması kullanma kararı almışlardır. Alınan bu kadar sayesinde artık işlem yapacak kişiler ve kurumlar, yapacakları işlemlerden önce onay imkanına sahip olacaktır.

Enpara IBAN’ın güvenlik platformuna sağladığı katkılar nelerdir?

Enpara IBAN’ın kullanım amacı, finansal piyasalarda yapılacak işlemlerin elektronik ortamda güvenliğini sağlamaktır. Böylece tüm müşterilerin yapacağı işlemlerde, güvenlik hızla beraber müşterilerin en çok tercih edeceği konulardan olacaktır.

Enpara IBAN nasıl öğrenilir?

Enpara IBAN, Enpara üzerinden mevduat hesabı açmanız veya kredi kartı sözleşmesi imzalamanız halinde size verilecektir. Ülkemizin 26 haneli bir iban kullanma numarası vardır. Ülke ve banka kodu ile başlayan IBAN, devamında hesabınızla ilgili kodlamayı içeren rakamlarla devam eder. IBAN numaranızı hatırlamıyor veya kaybetme sorunu yaşıyorsanız; Enpara size birçok yöntem sunmaktadır. Bunlardan ilki Enpara’nın mobil uygulamasıdır. Ana menü içerisinde mevduat hesabı veya kredi kartı sekmesine giriş yaparak, gerekli numarayı alabilirsiniz. Bu yöntem dışında Enpara’nın telefon hizmetlerinden faydalanabilir ve IBAN’ınızı SMS olarak alabilirsiniz. Son olarak da İnternet Bankacılığı için oluşturulan internet sitesinden IBAN’ınızı öğrenebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken konu, IBAN’ınızı kimseyle paylaşmamanız zorunluluğudur. Bu sayede oluşabilecek güvenlik açıklarına sebep olmayacalksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma