Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti BBVA ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Garanti BBVA ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
162 0

Garanti Bankası, ülkemizde bulunan bankacılık sektöründe çok tercih edilen bankalardan bir biridir. Bu sebeple Garanti Bankası ATM‘leri kullanarak para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirerek bankanın hızlı ve güvenilir olması avantajını kullanarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat Garanti Bankası bu işlemleri yapmanız için müşterilerinin güvenliği adına bir limit oluşturmuştur. Bu limitler içinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı göz atarak bu belirlenen limitler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM para çekme limiti, bankanın halı hazırda müşterileri için hazırladığı, müşterilerin güvenliğinin sağlamak adına belirlenen limitlerdir. Garanti Bankası müşterileri kendi hesaplarından belli bir miktar da para talep edip çekebilmektedir. Müşterinin hesabında geri kalan parası da doğacak bir dolandırıcılığı önlemek adına hesabında bekletilme işlemidir. Bu sayede Garanti Bankası ATM Para çekme limiti 2000 TL olarak belirlenmiştir. Sizde 2000 TL üzerinde para çekmek istiyorsanız bankanın size uyguladığı belli başlı komisyonu ödemek zorundasınız. O çekilen paranın da bir limiti vardır, bu limiti hemen alt kısım da sizler için belirttik.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM üzerinden para çekme limiti olduğu gibi müşterilerin güvenliklerini koruma amaçlı Garanti ATM para yatırma limiti de bulunmakta. Bu işlemin amacı müşterilerin hesaplarını güvence altına almaktır. Garanti Bankası ATM’ye para yatırmak için en az 10 TL ve katları banknotlar ile işlem yapmalısınız. Garanti Bankası ATM’lerine para yatırmak için bir Garanti bankasının müşteri limiti günlük olarak 12.000 TL’dir. Eğer 12.000 TL üzeri para yatıracaksanız 12.000 TL’yi yatırıp ertesi gün de aynı miktarı yatırabilirsiniz. Ayrıca para yatırma işlemlerinde tek seferde yatırılacak olan banknotların en fazla 40 banknot kadar olması gerekiyor.

Garanti ATM İşlem Ücretleri

Garanti Bankasından yapacağınız ATM’ler üzerindeki işlemlerde bazı durumlarda banka sizden komisyon ve ücret kesmektedir. Garanti Bankası ATM’leri üzerinden kartlı bir şekilde başka birinin hesabına havale yaparsanız 8 TL işlem ücreti size yansıtılmaktadır. Bu işlemi kartsız olarak yaparsanız ise 12 TL işlem ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Yalnız bu para miktarına da dikkat etmeniz gerekmekte. Yatırılan paranın 500 TL ve üzerinde olması halinde bu ücret 15 TL olacak ve ayrıca mesai dışı işlem olacağı için 18 TL’ye kadar işlem ücreti ödemiş olacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma