Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Garanti Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Olur (Cepbank)

Garanti Bankası Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Olur (Cepbank)

Aydin Duran Aydin Duran -
193 0

Garanti Bankası Türkiye genelinde çok ciddi bir müşteri potansiyeline sahiptir. Teknolojik anlamda olan yenilikleri takip ederek bu anlamda müşterileri için muazzam fırsatlar sağlayıp onlara sunabilmektedir. Bankacılık işlemleri sadece saniyeler içerisinde yapılabilmekte, banka şubesine kadar gitmeden birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Banka, hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde para transferi yapabilme imkanı sağlamaktadır. İçeriğimizde havale yapabilmek için tercih edilebilecek kanallar ve cebe havale işlemi detayları yer alacak.

GARANTİ CEBE HAVALE İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Garanti Bankası cebe havale işlemi yapabilmek için intenet bankacılığı kullanılması şarttır. Garanti CEP uygulaması ile havale yapılacak olan hesabın IBAN numarası veya hesap numarası ile işlem yapılabilmektedir. Havale işlemleri günün bütün saatlerinde yapılabilmektedir. Para transfer işlemi anında gerçekleştirilir. Garanti Bankası’nın havale işleminde sağladığı en büyük avantaj, sadece cep telefonu numarası ile bu işlemin gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

Kısa mesajla para gönderme işlemi nasıl yapılır;

1 Türk Lirası ve katları olan para tutar yazıldıktan sonra bir boşluk bırakarak CepBank şifresi eklenmelidir. Bu kısa mesaj 3333’e gönderildikten sonra referans numarası içeren kısa mesaj size iletilecektir.

CEP TELEFONUNA NASIL PARA GÖNDERİLİR?

Öncelikle bankanın Cep uygulaması ile Garanti İntenet şubesine giriş yapılmalıdır. Daha sonra ise para gönderme menüsünden CepBank’a dokunun. Para gönderilecek olan cep telefonu numarası başına sıfır koyulmadan tuşlanmalıdır. Eklenecek tutar girildikten sonra Gönder butonu ile cep telefonuna para gönderme işlemi yapılabilmektedir. İşlem gerçekleştikten kısa bir süre sonra para gönderilen kişiye bilgilendirme mesajı iletilecektir.

CEPBANK’A GELEN PARAYI ÇEKMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Garanti Cepbank’a yapılan başarılı para transferi işlemi ardından ATM’ye giderek para çekme işlemi yapılabilmektedir. ATM’ye gittikten sonra kartsız giriş butonuna tıklanmalıdır. Daha sonraki aşamada ise para çekme kısmından Cepbank para çekme menüsüne girilmelidir. Daha sonra para gönderen kişinin cep telefonu numarası girildikten sonra paranın transfer olduğu tutar doldurulmalıdır. Gelecek olan kısa mesajdaki şifre ilgili bölüme yazıldıktan sonra bankamatikten para çekme işlemi yapılabiliyor.

CEBE PARA GÖNDERME MASRAFI NE KADAR?

ATM’ler üzerinden Cepbank parasını çekmek için 2.75 TL işlem bedeli yansımaktadır. Bu şekilde yapılan para transferinde en fazla 1000 TL transfer edilebilmektedir.

CEPBANK İLE GELEN PARA NASIL ÇEKİLİR?

Öncelikle kartsız işlemler menüsü ile birlikte para çekme adımına geçilir. Çepbank para çekme bölümü sonrası ekrana gelen bölüme Gönderen kişinin telefon numarası girilir. Sonraki bölüme ise paranın gönderildiği telefon numarası ve paranın miktarı ile SMS şifresinin girişi ile devam edilir. Dört haneli şifre sonrası gönderilen para çekilmiş olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma