Son Satır Güncel Bilgiler

Harçlıklarıyla Engellilere Tekerlekli Sandalyeler Aldılar.

2.288
Harçlıklarıyla Engellilere Tekerlekli Sandalyeler Aldılar.

 

Antalya, Kepez İlçesi Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu 3-C sınıfı öğrencileri ihtiyaç sahibi engellilere bağışlamak üzere kendi aralarında harçlıkları ile biriktirdikleri paralar ile tekerlekli sandalyeler aldılar.

Kepez İlçesi  Rasih Kaplan Caddesinde bulunan Mehmet Kemal Dedeman ilkokulu 3-C sınıfı öğretmeni Nalan Yavuz ve öğrencileri Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yaptıkları kampanya sonrası ihtiyacı bulunan 5 engelli vatandaşa harçlıklarını biriktirerek aldıkları tekerlekli sandalyeleri teslim ettiler.

Haftada 1 TL biriktirdiler

Haftalık harçlıklarından 1 TL vererek para biriktiren 44 öğrenci Antalya’da bulunan diğer okul ve öğrencilere de örnek olurken, almış oldukları sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine teslim etmek üzere Kepez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim etti.

Mehmet Kemal Dedeman İlkokulu Okul Müdürü Feyzullah Arslan, 3-C sınıfı öğretmeni Nalan Yavuz ve öğrenciler sandalyeleri teslim etmek üzere Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’i makamında ziyaret etti.

Öğrencilerden Örnek Davranış

Ziyarette ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslime alan Kepez Kaymakamı ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Başkanı Hamdullah Suphi Özgödek, sandalyeleri  memnuniyetle teslim alırken; öğrencilerimizin bu kadar anlamlı bir kampanyaya imza atmaları bizi canı gönülden memnun etti ve  sadece ilimizde, ilçemizde değil tüm Türkiye’de bir farkındalık yarattı. Küçük yaşta çocuklarımızın bu kadar düşünceli ve anlam yüklü işlere bir büyük edasıyla yaklaşmaları bizleri çok mutlu etti.  Bizlerde bu sandalyeleri ihtiyacı olanlara ulaştırarak bu anlamla bağışa aracılık ederek öğrencilerimize katkıda bulunacağımızdan mutluyuz. Geleceğimizin sahipleri olan çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.