Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepçe Kulak Estetiği Gündem Oldu

Kepçe Kulak Estetiği Gündem Oldu

Sonsatir Sonsatir -
396 0

Bireysel olarak estetiğe önem verenler kepçe kulak estetiği ile ücretleri hakkında araştırmalar yapıyor. Estetik operasyonlar cerrahi müdahaleler ile yapılmaktadır. Bu anlamda bu hizmeti verenlerden destek alınması gerekir. Ancak başlıca bilmeniz gerekenler işinize yarayabilir.

İhtiyacı olmayan ve başına gelmeyenler bilmese de dünyada halk dilinde söylenen kepçe kulak oluşumu var. Kulakları dışa doğru olması gerekenden fazla olması ruhen rahatsızlık ediyor ve kişinin özgüven kaybına neden oluyor. Bu nedenle kulaklarda estetik ameliyatı yaptırılıyor ki gelişen teknoloji ve artan klinikler sayesinde kolayca yapılabilen bir işlem.

Hangi Yaşta Kulak Estetiği Yaptırılmalı

Kepçe kulak ameliyatının yapılmasında yaş önemli değilken çocuklarda fiziken ameliyat olma yeterlilik yaşı 5-6 aralığında başlıyor. Doğuştan kulakları açık olan doğan çocukların bu yaştan sonra ameliyat edilmesi iki farklı yoldan oluyor. Birisi anestezi ile tamamen uyutularak diğeri ise sedasyon yöntemi ile uyku hali verilerek yapılabiliyor. Burada kulağın arkasından açılan bir açık ile kulaklar geriye doğru çektirilerek dikiş atılıyor ve pansuman ile yara kapatılıyor. Yaklaşık 10 günlük bir süreç sonrası burada bandaj çıkarılıyor ve ameliyat tamamlanmış oluyor.

Ameliyat Sonrası Kulak Eski Haline Döner mi

kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği yapılması sonrası kişiler yine kulaklar eski haline gelir mi endişesi yaşasa da uzmanlar bu anlamda kulaklarda geriye gelme olmadığını açıklıyor. Küçük dezerfasyonlar olmasına karşın kulağın kapalı durumda kaldığı yapılan açıklamalar arasında. Yaklaşık bir yılın sonunda da kulakta açılan yarada iz kalmıyor. Burada saçlar toplansa dahi yara izi görünmemesi kişilerin de tercihi konumunda.

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Ücretleri

Kepçe kulak estetiği devlet hastanelerinde yapılamıyor. Dolayısıyla devlet estetik ameliyatlarının ücretini karşılama yoluna gitmiyor. Kişiler bu manada kepçe kulak ameliyat ücreti ve diğer hususlarını kendi ceplerinden karşılamak zorunda kalıyor. Bu aşamada ücretin ne kadar olduğu merak edilse de bu tutarı hastanenizde muayene sonrası öğrenebiliyorsunuz. Nitekim yapılan operasyonun şekli, süresi ve diğer hususlar ücretlere doğrudan etki ediyor.

SGK Kulak Estetiği Ücretini Karşılar mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu estetik ameliyatlarının ücretini karşılamadığı için hastane ile klinikler ile anlaşma yapmazlar. Yaşam içerisinde bu durum SGK’nın estetik ameliyat ücretinin devletçe karşılanmadığına dair bir gösterge konumunda. Ancak gelişen teknoloji ile kolaylaşan estetik ameliyatları da buna bağlı olarak eskiye oranla daha ucuz tutarlara yapılıyor. Bu da artı bir avantaj olarak görülebilir.

Her yaşta yapılabilen kulak estetiği bir rahatsızlık değil. Bu nedenle devlet ameliyat ücretini karşılamıyor. Ancak kulakların dışa açılması nedeniyle kişide özgüven eksikliğine neden oluyor. Bunun için özellikle ebeveynler çocukları için 5-6 yaşından sonra kulaklarını ameliyatla estetik yaptırma yoluna gidiyorlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma