Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yardımlar
  4. »
  5. Kepez Sosyal Yardımlaşma Vakfı İnternetten Yardım Başvurusu

Kepez Sosyal Yardımlaşma Vakfı İnternetten Yardım Başvurusu

Aydin Duran Aydin Duran -
249 0

Coronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler neticesinde vatandaşın ihtiyacı olan nakdi yardım başvurularının Kepezdeki adresi Sosyal Yardımlaşma Vakfı dijital başvuruya geçti. İlk etapta oluşan yoğunluğun giderilmesi amacıyla telefon numaraları yayınlayan vakıf bununla da kalmadı başvuruda kullanılmak üzere whatshapp hattı kurdu. Vatandaşa daha hızlı ve şeffaf hizmet vermek adına internetten faydalanan vakıf bu anlamda ihtiyacı olan vatandaşlara yeni bir başvuru yolu daha açtı. Kepez Sosyal Yardımlaşma vakfı internetten yardım başvurusu nasıl yapılır bunu açıklamak istedik sizlere.

İnternetten Yardım Başvurusunu Nasıl Yapacağım?

Kepezsydv.org.tr adresinden giriş yaptıktan sonra karşınıza üç ayrı menü çıkıyor. Bunlardan sol baştaki başvuru yap, ortadaki başvuru sorgulama diğeri ise ihtiyacı olmasına rağmen başvuru yapmayan vatandaşların bildirilmesi amacıyla ihtiyaç sahibi bildir menüsüdür. Başvuru için başvuru yap menüsünden hareketle TC numaranız, Adınız soyadınız, Anne Adınız, Baba adı, Doğum Tarihi ve yeri ile doğrulama kodunu girmeniz ile gönder butonu ile yapmış oluyorsunuz.

Telefondan ve whatshapp Hattından Yardım Başvurusu

Virüs salgını sonrasında dosyası bulunan vatandaşlara biner lira para yardımı yapılmasına karar verildi. Bu anlamda yardım yapılacağını duyan ihtiyacı olan vatandaşlarda vakıflara başvurmaya başladı. Ancak virüs salgını tedbirleri oluşan kalabalığın önüne geçmek adına vakıf yöneticilerini farklı yollardan başvuru almaya yönlendirdi. Yaklaşık 600 bin nüfusa sahip Antalya Kepez ilçesinde öncelik olarak telefonla başvuru almak adına yeni telefon hatları açıldı. Kepez Yardımlaşma Vakfı Telefon Numaraları ve Whatshapp hattı ile ilgili daha önce sizlere bilgi vermiştik.

Ödemeler Doğum Yılı Tarihlerine Göre Yapılıyor.

Yapılan başvurular ile yapılacak yardım ödemeleri ise yoğunluk nedeniyle doğum yılının son rakamlarına düzenlendi. Bu anlamda 0 ile 5 olanlar 1 Nisan, 1 ile 6 olanlar 2 Nisan, 2 ve 7 olanlar 3 ünde 3 ve 8 olanlar 4 ünde, 4 ile 9 olanlar ise ayın beşinde yatacak.

Kepez Sosyal Yardımlaşma Vakfı internetten yardım başvurusu yaptıktan sonra adınıza gerekli dosya açılıyor ve yardım kriterleriniz inceleniyor. Daha sonra Kepez Mütevelli Heyeti dosyanızı görüştükten sonra yardım yapılmasına karar veriyor. Bu yardımın yapılmasına onay sonrası sizlere SMS ile bilgi veriliyor. Ancak yeni bir uygulamaya geçen vakıf internetten sorgulama imkanı veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma