Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. TC Kimlik No İle Banka Hesabını Sorgulamak İstiyorum

TC Kimlik No İle Banka Hesabını Sorgulamak İstiyorum

Aydin Duran Aydin Duran -
862 0

Kişilerin her türlü bilgisini bünyesinden barındıran TC kimlik numarası banka hesabı sorgulama imkanı veriyor mu merak edilen soruların içerisinde bulunuyor. Ancak başlıca bu numara ile farklı bankalarda bulunan hesabınızı öğrenmenin tek yolu banka şubelerini ziyaret etmekten geçiyor. Bunun dışında finans kuruluşlarında olan hesaplarınıza ulaşmanın yolları yazımız içerisinde bulunuyor.

Banka şubeleri nezdinde açmış olduğunuz hesapları zaman içerisinde unutabilirsiniz. Ancak yine zamanla bu hesaplara ihtiyaç duyabilir araştırma yoluna gidebilirsiniz. Burada öğrenmenin en kolay yolu banka şubelerine giderek kimliğiniz ile yardımcı olmalarını istemenizdir. Bunun dışında internet siteleri üzerinden banka hesabı sorgulama imkanınız bulunmaz. Bu durum ise biraz zaman alacağından can sıkıcı bir durum alabilir. Bu durumda en kolay yol ise e-devlet üzerinden araştırma yapmaktır.

E-Devletten Hesap Numarası Sorgulama

Kişilerin kişisel bilgilerinin devlet kurumlarında barındığı en kolay ve hızlı yol e-devlet bir çok bilgiye ulaşım imkanı veren bir portal. Buradan giriş yaparak kendinize ait banka bilgilerine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ancak bu işlem için şifreniz olması gerekir. Şifreniz ise PTT şubeleri üzerinden alınmaktadır. Bu şifreye ulaşma imkanınız bulunmuyorsa en kolay yol giriş için internet bankacılığıdır. Bankalar kendi bünyelerinde güvenli olarak e-devlete yönlediren bir linke sahiptir. Buradan yine giriş yaptıktan sonra sorgulama yoluna gidersiniz.

Çağrı Merkezlerinden Hesap Numarası Sorgulama

Kişiler eğer e-devlet ve banka şubesinden şahsına ait banka hesap sorgulama imkanına ulaşamıyorsa bir diğer yol ise bankaların çağrı merkezleridir. Çağrı merkezleri telefonla işlem gördüğü için banka müşterisi olmasanız dahi talebiniz halinde sizin bankada hesabınız olup olmadığı hakkında yardımcı olma imkanlarına sahiptir. Ancak her banka müşterisi olmayan kişiye aynı bir yaklaşım göstermeyebilir.

Bankalarda bulunan hesaplar uzun süre kullanılmaması sonrası bir sorun teşkil etmez. Ancak kişiler diledikleri gibi banka hesaplarını açma kadar kapatma hakkına da sahiptir. Dilerseniz bu işlemin yapılması için banka şubenize yada farklı şubelere başvurabilirsiniz. Burada kapatma işlemi için ise banka hesap sorgulama işlemi yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Nitekim geçtiğimiz yıllarda hesap işletim ücreti alınması milyonlarca kişinin hesaplarını kapatmak için banka şubelerinde sıraya girmesine neden olmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma