Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Paribu çekilen yatırılan para ne zaman hesaba geçer?

Paribu çekilen yatırılan para ne zaman hesaba geçer?

Aydin Duran Aydin Duran -
355 0

Kripto para yatırımcılarının adreslerinden olan Paribu çekilen yatırılan para ne zaman hesaba geçer sorusuna yanıt veriyoruz.

Dijital paranın ön plana çıkmasının ana nedenlerinden birisi yüksek kazanç umudu. Ancak burada kayıpların yaşandığını da hatırlatmak gerekiyor. Yine de dijital paralara yatırım yapmak isteyenler birden fazla farklı uygulama ile parasını dijital devrime yönlendiriyor. Bunlardan birisi olan Paribu Türkiye ayağında yatırımcısına aracılık ederken hesabına para yatıran ve hesabından para çekmek isteyenlerin merak ettiği bir husus var. Yatırılan ve çekilen para ne zaman hesaba geçer?

Paribu Havale EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Bankalar üzerindeki hesabınızdan Paribu hesabınıza para yatırma işlemini iban numaraları ile gerçekleştiriyorsunuz. Paribu hesabına göndermiş olduğunuz para gerekli inceleme sonrası hesabınıza yansıtılıyor ve buradan da kripto paralardan alım ve satım yapabiliyorsunuz. Havali ile para gönderimi yapmışsanız sistemdeki yoğunluğa göre kısa süre içinde, EFT ile gönderim yapmışsanız bankaların mesai saatine göre paranız PARİBU hesabına geçiyor.

paribu çekilen yatırılan para ne zaman hesaba geçerSon zamanlarda görülen yoğun talep ile Paribu sürekli işlem yoğunluğu ile anlık cevap veremeyebiliyor. Bu esnada söz konusu rakamlarda sizlere gecikmeli olarak veriliyor ki uygulamanın açılışı ile bu gibi durumlarda gerekli uyarı veriliyor. Bu yoğunluğa istinaden para çekme ve yatırma işlemleri de bir süre gerçekleştirilemeyebiliyor. Bu durumda olan vatandaş ise parasını nasıl çekeceğini ne zaman yatacağına dair soruları soruyor. Özellikle sosyal medya üzerinde oluşan bu tür şikayetler olsa da Paribu hesabından çekeceğiniz paralar bir süre sonra talep etmiş olduğunu banka hesabına yatıyor.

Mesai Saati Dışında Paribu Para Çekme

Kişilerin merak ettiği hususlardan bir tanesi de mesai saati sonrası bankaların kapalı olduğu dönemde Paribu hesabında bulunan parasını çekip çekemeyeceği. Bu konuya açıklık getiren Paribu gerekli açıklamayı da yapmış. Bu anlamda Akbank, Fibabanka, Ziraat Bankası, Vakıfbank şubelerinde hesabı olan kişiler 7-24 istediği saat diliminde hesabındaki kripto parayı sattıktan sonra TL olarak hesabına aktarabiliyor. Bu da ayrı bir avantaj olarak söylenebilir. Fakat farklı bir bankadaysa hesabınız mesai saati sonu olan 16.29 ve sonrası yapacağınız talimatlar bir sonraki iş günü yapılmak üzere alınıyor.

Paribuya Gönderilen Para İade Olur mu?

Siz Paribu hesabınıza para gönderimi yapabilirsiniz. Ancak burada hesap ve kullanıcı adıyla uyuşma olmaması halinde, parayı alıcı kısmında Paribu Teknoloji Anonim Şirketi yazmayan gönderiler, Banka şubesi ve ATM sinden gönderilen paralar, kredi kartı ile yapılan gönderimler ile oluşan paralar geri hesaba iade ediliyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma