Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. QNB Finansbank Üzerinden EFT Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Üzerinden EFT Nasıl Yapılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
196 0

QNB Finansbank Üzerinden EFT Nasıl Yapılır? Para transferini bankalar üzerinden yapmak, kişiler açısından oldukça kritik öneme sahiptir. Banka işlemleri için hesap açan bireysel ve ticari kişiler; bu sayede işletmelerinin muhasebe kayıtlarını veya kendi finansal durumlarını daha iyi analiz edebilmektedirler. Bu işlem uzun süren zamanları ve evrak prosedürünü içerdiği takdirde, kişiler banka üzerinden işlem yapmak yerine direk kendileri arasında bu alış verişi gerçekleştirmek isteyeceklerdir. Böyle bir durumda bu transferlerden komisyon olarak ve güvenliği sağlayarak finansal döngüsünü sağlayan bankalar zarar edecektir. Bankaların buna çözümü, para transferlerini elektronik ortama aktararak müşterilerin zamandan ve hızdan kaynaklı problemlerini ortadan kaldırmak olmuştur. Elektronik sisteme dahil edilen hesaplar üzerinden, bu hesaplar arasında yapılan para transferi de finans sistemine ‘Elektronik Fon Transferi’ kavramını kazandırmıştır. Bu sayede kişiler para ve benzeri fonlarını sistem üzerinden, ilgili hesaplara gönderebilir. Bilgilerin doğru girilmesi takdirde herhangi bir hata olmayacak ve para transferi başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Finansbank EFT işlem saatleri aralığı nedir?

Para transferi yapmak istediğinizde Finansbank sizlere yaygın şube ağı desteğiyle, en büyük yardımı sağlayacaktır. ATM’ler, İnternet Bankacılığı sistemi, banka şubeleri, çağrı merkezleri ve mobil uygulamalar sayesinde Finansbank EFT işlemlerinizi sorunsuzca yerine getirecektir. Bu işlemleri sisteme kaydetmeniz dahilinde, aynı işlemi bir dahaki sefere daha da hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kira ve taksit gibi düzenli olan ödemelerinizde de Finansbank EFT kullanılabilir. Tek yapmanız gereken bu işlem için otomatik ödeme talimatı vermek olacaktır. Tüm bu EFT işlemlerinizi 09.00 ile 17.15 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede EFT işleminiz, anında istediğiniz hesaba aktarılmış olacaktır.

Finansbank EFT işlem ücretleri ne kadar?

Hesaptan başka bir bankaya yapılacak EFT işlemi, gönderilecek tutarın büyüklüğüne göre 55 TL ile 450 TL arasında olacaktır. Bu işlemin isimden yapılacak EFT olması durumunda ücret 2000 TL’ye kadar yükselebilir. İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT işlemleri 4,9 TL bedelle ücretlendirilecektir. Bu işlem dahilinde ‘Geç EFT’ yapmanız durumunda ücret 7,75 TL olacaktır. Finansbank EFT işleminde çağrı merkezlerini kullanmanız durumunda ücret 35 TL, ATM’leri kullanarak yapacağınız EFT işleminin tutarı 15 TL olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma