Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Alma Nasıl Oluyor?

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Alma Nasıl Oluyor?

Aydin Duran Aydin Duran -
189 0

Acil gereksinimleri karşılamak amacıyla derhal kredi kullanmak lakin finansmanın geri ödemesine daha sonra başlamak isteyenlerin ya da bir yatırım hedefli kredi çeken ve kazancı elde edene kadar ödemesiz bir dönem geçirmek isteyen bireylerin yararlanabileceği kredi çeşidine ertelemeli kredi adı verilmektedir.

Çekilen kredinin geri ödemesinin derhal başlatılmadığı bu avantajlı kredi türü, 3 ay ödeme yapılmamasına müsaade eden bir sisteme sahiptir. Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi müracaatında herkes bulunabiliyor, lakin bunun amacıyla bankanın ara ara düzenlediği kampanyaların takip edilmesi ve müracaat tarihinin kaçırılmaması çok önemlidir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterilerine yayılan 3 ay ertelemeli kredinin özellikleri incelediğimizde, müracaat edilen finansmanın derhal sağlanması lakin geri ödemesinin 3 ay sonra başlatılması listenin başında en önemli unsur olarak yer almaktadır. Kredinin geri ödeme tablosunda ise eşit taksitlerin olması tüketicinin aylık gelirine oranla geri ödeme yapmasını sağlamaktadır.

Bir başka özelliği ise esnek ve planlı ödeme koşullarına sahip olmasıdır. Genellikle üç ayda bir maaşını alabilen bireylerin gereksinimleri amacıyla 3 ayda bir ödemeli kredi kullandırılması fazlası tüketiciye ideal duruma gelmektedir. Ertelemeli kredi ile ilgili bilinmesi gereken başka bir konu ise bu kredi türü vadeyi kısaltan bir olayı kapsamaktadır.

Bu vakayı şu şekilde açıklayalım: 3 ay ertelemeli Ziraat Bankası gereksinim kredisi ürününe müracaat yaptınız. Geri ödemeniz müracaat tarihinizden üç ay sonra başlatılacak lakin maksimum vade sayınız üç ay ödeme yapmışsınız gibi direkt 45 aya düşürülecek. Diğer kategoride kullandığınız kredi türlerinde de ödeme planı hazırlanırken, yasalar gereği izin verilen maksimum vadede üç aylık proses düşülerek taksitlendirme yapılıyor.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Banka, üç ay vakit ile ödemesiz geçirdiğiniz devrede faiz süresini durdurmuyor. Bu amaçla ödeme yapmadığınız devrede işlemeye devam eden faizler, ilk taksitinize ya da ödeme tarihiniz geldiği zaman bütün vadelere eşit olarak dağıtılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın devresel olarak hazırladığı 3 ay ertelemeli kredi kampanyası amacıyla devresinin pazar koşullarına göre ideal ve uygun faiz oranları sunulmaktadır. Bankanı tüketici kredisi güncel faiz seviyesi yüzde 1,21’dir.

Erteleme nedeniyle meydana gelen faiz farkının ilk taksite mi yoksa bütün taksitlere eşit olarak mı yansıtılacağı, düzenlenen kampanyanın özelliklerinde belirtilmiştir. Hem de banka tüketici kredileri karşılığında kişisel ya da parasal teminat talep edebilmektedir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi müracaatında bulunmak amacıyla bankanın kullanıma izin verilen platformlar vasıtasıyla müracaatınızı iletebilirsiniz. Bu platformaların bazıları mobil bankacılık, internet bankacılığı, iletişim merkezi, internet şubesi, ATM’ler ve şubelerdir.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi müracaatında bulunmak isteyenler, Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde yer alan “Başvur” düğmesini kullanabilirler. Mobil ve internet şube üzerinden 3 ay ertelemeli kredi çekmek isteyenler ise giriş amacıyla şifre belirleyerek, menü sayesinde müracaatte bulabilirler.

Bu müracaatın sonrasında başlatılacak olan araştırma vakitci olumlu sonuçlanırsa, banka tarafınıza dönüş yaparak lüzumlu belgeleri şubeye teslim etmenizi isteyecektir. Bu belgeleri kusursuz bir şekilde verdikten sonra tüketici kredisi sözleşmesini imzalayarak kredinizi alabilirsiniz

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma