Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saça Nasıl Cila Atılır? Cam Gibi Işıldayan Saçlar Nasıl Parlar?

Saça Nasıl Cila Atılır? Cam Gibi Işıldayan Saçlar Nasıl Parlar?

Aydin Duran Aydin Duran -
9 0
Saça Nasıl Cila Atılır?

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak isteyen kişiler doğal olarak kullandığı ürünlerin yanında cila atmak istemektedir. Bu anlamda saça nasıl cila atılır? Cam gibi ışıldayan saçlara nasıl sahip olunur? Gibi sorulara yanıt aramaktadır.

Özellikle kadınların en çok istedikleri kusursuz, parlak ve canlı saçlardır. Bu anlamda bilinçli bakım yapanlar kadar tarama ile saçların sağlıklı ve parlak olacağını düşünen kadınlarda bulunuyor. Ancak taramak ışığı yakalayan saçlarınızın sağlığı ile başlamasına rağmen saçınızı beslemeniz, korumanız gerekir. Bu işlemler için ise kullandığınız ürünler ve araçlar en önemli hususları oluşturmaktadır.

Saça Nasıl Cila Atılır?
Saça Nasıl Cila Atılır?

Yaşam aynı zamanda karşılaştığınız zorluklar ile saçlara zarar vermektedir. Bu zorlukların üstesinden gelmek için saçınıza gereken özeni göstermeli ve gerekli bakımları doğru ürünler ile sağlamalısınız. Saçına değer verenler evde hazırladıkları kürler ile saçlarını parlattıkları gibi sağlığına kavuşturmaktadır. Zamanla bu konuda tecrübe kazanan bayanlar tecrübelerini aktarırken başkalarında faydalanmasına yardımcı olmaktadır.

Saça Cila Atmak

Saçınıza cila atarak parlatmak istiyorsanız bu anlamda önceliğiniz kaliteli bir saç cilası kozmetik ürünü almanız gerekmektedir. Cila kuaför salonlarında atılabilirken masraflı bir hizmet türü olabilir. Bu anlamda evinizde saçınıza cila atmak istiyorsanız almış olduğunuz ürünün talimatlarına özenli bir şekilde uymak gerekmektedir. Böylelikle saçınıza cila atmak için;

Saça Nasıl Cila Atılır?
Saça Nasıl Cila Atılır?
  • Saç renginize uygun hazır cila satın alın
  • Ürünün talimatlarını inceleyin
  • Alerjik reaksiyona karşı uyarılar dikkat edin
  • Talimatta belirtilen hususları uyguladıktan sonra saç tellerine orantılı olarak sürün.
  • Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra bol ılık suyla yıkayın.

Saçların parlamasında bir etken de saç düzleştiricileridir. Yüksek ısı veren bu ürünler saçları düzeltirken aynı zamanda parlaklık vermektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakın. Sonra da saç düzleştirici ile itinalı bir şekilde saçlarınızı düzeltin. Saçlara ütü yapma etkisi veren bu teknik uzun süre parlaklık sağlamaktadır.

Saça Nasıl Cila Atılır?
Saça Nasıl Cila Atılır?

Saçlar Nasıl Parlar?

Saç uzmanları saçın sağlıklı kalmasının yanında muhteşem bir parlaklık ile size hayat vermesi için araştırma geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Yapılan ar-ge’ler böylelikle kendisinden bahsettiren unsurlardan olmaktadır. Öncelikli olarak saçını parlatmak isteyen kişiler saç yapısı hakkında bilgi edinmesi gerekir. Yağlı saçları olan kişilerin yağlı sprey kullanmasını beklemek yanlış olur. Bu aşamada doğal saçlarınız kuru bir yapıya sahipse burada yağlı parlaklık spreyleri ihtiyacınızı karşılayabilir.

Bayanlar saçlarının parlaklığının yanında pürüzsüz ve elektriklenmeyen bukleler elde etmek istemektedir. Bu anlamda kullanacağınız ürünler saçınızı kapladığı gibi parlak ve dokunulduğunda yumuşak bir his verecek duygular sağlar.

Boyalı Saçlara Nasıl Cila Atılır?

Parlak saçlarda boyaların etkisi de bulunmaktadır. Tek renk bir saça göre hem açık hem koyu olan saçlar daha parlak görünmektedir. Koyu tene sahip kişiler daha açık tonlarda ince şeritler ile saçına parlaklık katar. Sarışın olan kişiler ise daha düşük ışıklar ile saçınıza verilen ton sayesinde parlaklık kazanmaktadır. Nitekim parlak saçlar sağlıklı ve beslenmiş saçlardır. Böylelikle kökleri dayanıklı olur. Sağlıklı saça sahip olmak isteyenler bakım yaptırırken aynı zamanda kendi bünyelerinde denemeler yapmaktadır. Bunlardan biri de saçlara vitaminler sürmektir. Özellikle E vitamini saçları beslediğine inanılmaktadır.

Saça Nasıl Cila Atılır?
Saça Nasıl Cila Atılır?

Saçınıza en çok zarar veren unsurlardan biri kullanılan saç fırçalarıdır. Bu anlamda doğru saç fırçası bulunması gerekir. Naylon kıllara sahip fırçalar saçlarınızı agresif bir şekilde çekiştirir. Bu da kırılmaları artırmaktadır. Bu tür fırçalar yerine doğal kıllara sahip bir tarak saçınızı dağıtır ve daha parlak bir hale getirir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. Makale Nasıl Yazılır