Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?

Aydin Duran Aydin Duran -
198 0
Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?

Taşıt kredisi nasıl alınır, nerelerde kullanılır? Bankalardan ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi almak artık çok daha kolay. Taşıt kredisinin diğer kredilerden ayıran kullanım özellikleri ve başvuru için gereken koşulları sitemiz içerisinde yayınladık.

Taşıt kredisi, nakit sıkıntısı yaşayarak araç sahibi olmak isteyen kullanıcıların en sık tercih ettikleri yoldur. Finans desteğinde Taşıt kredisi genel anlamıyla bütün bankalarda aynı mantıkla işleyen bir yapıya sahiptir. Eğer daha öncesinde kredi notunuz ile ilgili bir probleminiz yoksa, ödenmemiş bir faturanız ya da üzerinize tanımlı bir haciz işlemi yoksa kredi çekmenizde genel anlamıyla bir engel yoktur. Gelirinizi eğer bankaya beyan edemezseniz, süreç sizin aleyhinize ilerleyecektir. Bu konuda bankanız ile kredi başvurusu yapmadan öncesinde görüşerek detaylı bilgi almanızı öneririz. Çünkü olumsuzlukla sonuçlanan her başvurunun ardından kredi notunuz daha çok düşecektir. Peki sıfır araç kredisi nasıl alınır? Araç kredisi çekerken nelere dikkat etmeliyiz?

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?
Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?

Taşıt kredisi nedir?

Araç alımında Taşıt kredisi bankaların müşterilerine taşıt sahibi olmaları için verdikleri krediler için kullanılır. Kredi tutarına göre vadelerde kredi miktarı alınabilmektedir.  Yukarıda da belirttiğimiz üzere eğer süreci kendi lehinize çevirmek istiyorsanız ve kredi çekmek istiyorsanız kesinlikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Eğer kefilsiz çekmek istiyorsanız, banka bir ekspertiz ile aracın ederini kontrol eder ve sonrasında üzerine ipotek ya da rehin kullanarak borç bitene kadar bekler. Borcu ödememeniz durumunda ipoteği bozarak, aracı haczeder. Borcu sağlıklı bir şekilde ödemeyi başarmanızın ardından da ipotek ve rehin işlemlerini sonlandırır.

Taşıt kredisi herkese çıkar mı?

Genel anlamıyla evet. Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız ve geçmiş dönemde bankalar ile aranızda bir olumsuzluk yaşanmadıysa, düzenli bir geliriniz de varsa, gelirinize uygun bir araç için başvuru yaptığınızda size çıkmamasında bir engel yoktur. Tabi bu süreç içerisinde olan değişkenlerden birinde bir hata meydana gelirse sizin kredi çekmenizin önünde engel oluşur. Her başvurunuzun ardından da kara listeye düşme tehlikesi yaşarsınız. Eğer bu tür durumlar yaşamak istemiyorsanız, E-Devlet üzerinden geçmişinize bakabilir ve borcunuz ya da üzerinize haciz olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?
Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Nerelerde Kullanılır?

Ticari Araçlar İçin Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi şartları nelerdir? Taşıt kredisi çekmek için yapmanız gereken ilk şey, sürekli gelir beyanınızı bankanıza sunmaktır. Sonrasında bir kefil bulursanız süreç lehinize işleyebilir, ancak bulduğunuz kefil kara listede ya da borçlu biriyse sizin sürecinizi de olumsuz etkiler. Sonrasında da beğendiğiniz aracı belirlersiniz ve bununla ilgili bankanıza başvuruda bulunursunuz. Süreç en fazla iki iş günü sürerken, artık dakikalar içerisinde çözüme ulaşabilmektedir. Peşinatsız araç kredisi veren bankalar listemize de bakarak konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Taşıt kredisi nasıl alınır, nerelerde kullanılır sorusuna yanıt verdik, umuyoruz sitemiz içerisinde bulunan diğer finans ve bankacılık konularına da bakma şansınız olur.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma