Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. TEB Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Olur (TEB Cepbank)

TEB Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Olur (TEB Cepbank)

Aydin Duran Aydin Duran -
224 0
TEB’den Satılık 2. El İcralık Araçlar

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), ülkemizde hizmet veren bankalar arasında önemli faaliyetleri kesintisiz olarak sürdürmektedir. TEB cebe havale gerçekleştirmek isteyenler ya da TEB’den cebe havale gelen bireylerin tutarı nasıl çekeceklerinden sizlere bahsedelim.

TEB Cebe Havale Nasıl Yapılır Gelin Hep Beraber Bakalım;

TEB Bankası ülkemizde hizmet veren önemli bankalar arasında yer almakta ve teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerine kaliteli ve hızlı bir hizmet sunmaktadır. TEB’in cebe havale gönderme işlemi tahmin edilenin aksine çok basittir ve kolaydır. Öncelik ile Teb’in cebe havale prosedürünin ne olduğuna, daha sonrasındaysa teb cep yolu ile nasıl havale yapacağınıza ve cep telefonunuza gönderilen paranın nasıl çekileceğine dair verilere yazımızda yer verip sizleri yeterince bilgilendireceğiz.

TEB Cebe Havale Gönderme

Başka bir bireyin cep telefonuna para göndermeyi istiyorsanız, ilk olarak Cepteteb ya da TEB intenet şubesine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra para transferi/cebe para gönderme menüsüne gelmelisiniz. Para göndermek dilediğiniz bireyin cep telefonu numarasını ve göndermek dilediğiniz tutarı yazdıktan sonra işleminizi hemen onaylayın. İşlemin onaylanmasının sonrasında her iki tarafa da yani göndericiye de alıcıya da bilgilendirme mesajları gelecektir. Para gönderilen şahsa ilaveten parayı çekebilmesi amacıyla bir şifre de iletilecektir.

TEB Cebe Gelen Parayı Çekme

TEB bankası vasıtasıyla cebinize yani size gelen parayı çekmek istiyorsanız en yakın TEB atmsine (bankamatik) gitmeniz gerekiyor. Atm’den kartsız giriş butonuna basarak para çekme menüsünden cebe havale menüsüne giriniz. Sonraki adımda size gelen şifreyi, cep telefonu numaranızı, size gönderilen miktarı ve istenilen verileri doğru şekilde eksiksiz girmelisiniz. Yanlış bir bilgi girmemeniz durumunda paranızı çekebilirsiniz.

TEB Cebe havale yaptıktan sonra karşı tarafın parayı çekmemesi durumunda para banka doğrulusunda otomatik olarak gönderen bireyin hesabına geri gelir. Normal şartlar altında 1 hafta içersinde geri gönderilen para, bankaların insiyatifindedir. Cebe havale gönderilen paranı çekilmemesi durumunda komisyon ve aynısı ücretler de göndericiye tamamen eksiksiz bir şekilde iade edilmektedir.

TEB dijital bankacılık yöntemleri ile cep telefonunuza gelen parayı çekebilmeniz için bir TEB bankamatiğini bulmanız gerekiyor. Bankamatikler kartsız işlem yapma imkanı verdiği için sizde buradan da kartsız giriş yaparak ilgili bilgileri işlemeniz halinde paranızı çekebiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma