Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Finansbank Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Oluyor (Cepbank)

Finansbank Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Oluyor (Cepbank)

Aydin Duran Aydin Duran -
239 0

Birine para yolladığımız vakit en mühim detaylardan bir kaçı, IBAN, hesap numarası, banka şube kodu gibi bulgular olmaktadır. Özelikle çok acil hallerde para transferleri yapıldığı vakit, bu husus gerektiğince zor olmaktadır. Finansbank’ın henüz bağlı bulunduğu sistem üstünde, Finansbank cep telefonuna havale gönderme alternatifi bulunmaktadır. Normalde bu program ortamında karşıdaki şahıs Finansbank müşterisi olmasa bile, hiçbir lüzumsuz bilgiye gereksinim duyulmadan, yalnızca cep telefon numarasıyla gönderim yapılmaktadır. Üstelik bu para transferi amacıyla bağlı kalınan rastgele bir vakit dilimi yoktur, 7/24 istediğiniz vakit para gönderimi yapılır.

Finansbank’da Cepten Havale Yapmak

Birine para göndermek amacıyla yalnızca cep telefon verilerinin olmasını yeterli görmek çok acayip gelebilir. Finansbank’ın QNB bünyesine katılımı ile beraber, artık bu çok basit bir hale büründü. Bu hizmetin gelmesi ile beraber, bireyin yalnızca cep telefonları verileri yetiyor ve cep telefonuna havalelerinizi gönderebiliyorsunuz.

Fakat bu yeniliğin gelmesinden evvel sizlere QNB Finansbank’ın kaliteli programlarından bahsetmek istiyoruz. Finansbank’ın ios ve android sistemlerinde tespit edilen mobil programları aracılığı ile, internet bankacılığına kendi özel seçimleriniz olan şifreleriniz ile giriş yapmanız olası hale gelmiştir. Bu yolla havale, eft ve daha çoğu prosedürinizi, tek bir tık ile göndermeniz olasıdır.

QNB Finansbank Cebe havale amacıyla ilk olarak mobil ya da internet bankacılığına giriş yapınız. Daha sonra para transferi alanına geliniz ve buradan cebe havale opsiyonuna basınız. Daha sonra ekrana alacaklı bireyin cep telefon numarasını yazmanız istenecektir. Onay verdikten sonra paranız gönderilir ve karşıdaki şahsa SMS ile paranın geldiği bilgi kapasitesi verilir

Cepten Havale Yaptığımız Birey Parayı Nasıl Çekebilir?

Saat kaç olursa olsun, ister tatil günleri ya da haftasonu, karşıdaki bireyi bu parayı istediği her vakit dilimi içerisinde çekebilmektedir. Çekmek amacıyla yapması tek gereken tek prosedür ise, bankamatikten para çekme alanına giriş gerçekleştirme ve bu alanda cep telefon numarasını yazmasıdır. SMS üstünde referans kodu yer alır ve bu kodu yazıp onaylaması durumunda, parasını çeker. Yalnız çekilmek dilenen tutar verisini de girmesi gerekmektedir. Bankamatik bütün bulguların doğru girildiğini görünce, karşıdaki şahsa parayı vermektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma