Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Abank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Abank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
146 0

Gerçek ismi alternatifbank olan ABANK, günlük olarak para çekim limitini belirlerken yıl için’de belirtilen durumlara göre limitler’de değişiklik yapabilimektedir. Ancak Abank için günlük para çekme limitleri güncel ve aktif olarak işlem yapmak isteyen müşterilerin en çok merak ettiği konular arasın’da yer almakta.

Abank’ın günlük olarak para çekme limitleri 1 gün yani 24 saat baz alınarak sağlanmakta, Abank’ın günlük para çekme limiti ise 1.500 TL ile sınırlı. Alternatifbankın müşterileri Türkiye genelinde az sayıda bulunan Abank ATM’lerinden ve ya banka şubelerinden işlem sağlayabilmekte. Abank kendi müşterilerine genel de bu limitleri belirlemiş de olsa; müşterilerin hesap hareketliliği yapılan 2 taraflı anlaşmalar ve ortaklıklar bu limitleri değiştirmelerine neden olabiliyor. Yani siz bir müşteri olarak bankanın gözün’de önemli bir yere sahipseniz bankanız sizlere istediğiniz miktarlarda bankacılık hizmetleri sunabilmekte. Bunlardan en önemli olanları ise günlük para çekme ve yatırma limitleri.

Abank ile Günlük Para Çekme Limitini Arttırma

Bir Abank müşterisiyseniz bu bankada para çekme ve yatırma limitlerinizin artışını talep edebilirsiniz. Fakat bu imkanın sizlere sağlanması için bankanın sizden istediği bir takım şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle maaşını Abank üzerinden alan müşteriler bankaya sağladıkları yüksek mevduat dolayısıyla daha ayrıcalıklı bir konumda olabiliyor.

Alternatif Kart İle Para Yatırma Limitleri

Alternatifbank bankamatiklerinden para yatırmanız için en düşük 10 TL en yüksek 20.000 TL para yatırmanız gerekiyor. 20.000 TL para yatırmak için ise elinizdeki paranın miktarina göre bir den fazla defa işlem yapmanız gerekebilir. ( ATM Limitlerine dayanarak )

Abank Para Çekim Masrafları

Bankalardan yapılan bir çok işlemde olduğu gibi ATM den para çekerken komisyon ve masraf ödemesi ile karşılaşabilirsiniz. Diğer bankalar üzerinden bu işlemi yapacak müşteriler için bu işlem yüzde 1,15 ile 1,04 TL ücret ödemek zorunda. Yurt dışında para çekim işlemi ise 5 TL ve yüzde 2 oranında komisyon ödemesi yapılıyor.

Limit Üstü Çekim

Abank’a ait bankamatiklerden yapacağınız limit üstü çekimler ücrete tabi olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim bütün bankalarda durum bu şekilde. Bunun için limitinizin üzerinde para çekerken bunu bir kez daha düşünmekte fayda olacaktır. Çekilen tutar ile ödeyeceğiniz masraf arasındaki bağ iyi kurulmalı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma