Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?

Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?

Sonsatir Sonsatir -
100 0
Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?

Geçtiğimiz gün Merkez Bankasının yeni Başkanı Fatih Karahan açıklamaları ile ön plana çıkarken Temmuz’da asgari ücrete zam yapılacak mı? Konusu açıklamalarının arasında detayları ile yer aldı.

2024 yılında yaşanılan enflasyonun üst seviyesi ile birlikte maaşlara yapılacak zamlar gençli, yaşlı herkesin merak ettiği hususlar olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında asgari ücrete artan enflasyon rakamlarına istinaden zam yapılmıştı. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan oluşan rakamlar ile yıl sonu enflasyon tahminleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar neticesinde asgari ücret ile maaş alan herkes zam yapılacak mı sorusuna yanıtlar aramaya başladı.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan Açıklamalar Yaptı

Fatih Karahan’ın yaptığı açıklamalar sonrasında gündem asgari ücrete ara zam yapılacak mı sorusunu ortaya çıkardı. Karahan ilk kez kameraların karşısında enflasyon tahmini ve diğer hususlarda açıklamalar yapıt. Bu açıklamalar ile asgari ücrette ara zam konusu da netleşmesine neden oldu. Karahan özellikle 2024 yılı sonundaki enflasyon tahmininin yüzde 36 olduğunu söyledi. Konuya ilişkin olarak Sözcü haber yaptı. Satır aralarından açıklamalara dayanarak asgari ücrete zam yapılabileceğini duyurdu.

Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?
Temmuz’da Asgari Ücrete Ara Zam Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ek Zam Yapılacağı Mesajını Vermişti

Karahan satır arasında yaptığı açıklamada Parasal, finansal ve mali politikaların eşgüdümü ile riskleri anlattı. Asgari ücret ve kamu çalışanlarına yapılan zamların dengeleme üzerinde risk yarattığını belirten Merkez Bankası Başkanı Karahan bir anlamda asgari ücret için ipucu verdi. Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan 2024 yılında asgari ücretlilere ek zam yapılacağını mesajını vermişti. Ek zam güncel olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma