Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Vakıfbank’tan Satılık 2 El İcralık Araçlar Listesi, Nasıl Alınır?

Vakıfbank’tan Satılık 2 El İcralık Araçlar Listesi, Nasıl Alınır?

Aydin Duran Aydin Duran -
354 0

Az para ile yüksek modelli ve konforlu bir araç alımı düşüncesindeyseniz düşündüğünüz kadar düşük tutarlarda olmasa da oldukça ucuza araba sahibi olmanın yolu Vakıfbank’tan satılık 2 el icralık araçlar üzerinden geçiyor. Konuya yabancı olabilirsiniz fakat icralık araçlar satışının mutlaka daha düşük tutarlarda yapıldığına aşina olmalısınız.

Vakıfbank Satılık Araçlar

Vakıfbank’ın elinde bulunan ve satışa çıkarmış olduğu araçlar aslında müşterilerine taşıt kredisi verdiği ve bu kredilerin ödemesinin gerçekleşmemiş olanları. Yani icralık araçlar kastından daha çok kredi geri ödemesi gerçekleşmeyen araçların banka tarafından ipotekli olması ve bu ipoteklere istinaden satılığa çıkarmasıdır. Başlı başına icralık bir araç değildir. Sıfır km taşıt alımı için bankanın finansal desteğini alan gerçek ve tüzel kişilikler burada aldıkları paranın karşılığında araçlarına ipotek konulmasını, borcun ödenmediği takdirde banka tasarrufuna bırakılacağına dair sözleşmeyi taşıt kredisi tahsisi esnasında kabul eder. Bu nedenle yapılan işlem taşıt sahibinin kendi isteği doğrultusunda gerçekleştiriliyor.

Alınan aracın borcunun bitmesi ile alınan vekaletler yoluyla ruhsat üzerindeki ipotekler kaldırılıyor fakat bu durum borcun bitmesine kadar süren bir süreç. Kişilerin icralık araçlar için bakış açısı oldukça farklı olmasından dolayı yadırgandığı olsa da, bu işlem yapılan alım ve satım işlemleri arasında. Bu nedenle taşıt sahibi olmak istiyorsanız Vakıfbank’tan satılık 2 el icralık araçlar bir alternatifiniz olmalı.

Ekspertiz Raporu Olan Araçlar İnternet Sitesinde

Vakıfbank araçlarından birisin almak istiyorsanız bu işlem ihale yöntemi ile oluyor. Öncelikle aracınızı teknik yollardan internet sitesinden takip ederek bulmanız gerekiyor. Bulduğunuz araz için ise ilk adımı banka şubesinden gerçekleştiriyorsunuz. Vakıfbantan Satılık 2. El araç ilanları sayfasına giderek buradan gerekli araştırmayı yapabilirsiniz. Burada araç hakkında ayrıntılı teknik bilgiye ulaşabiliyorsunuz. En güzeli de araçların ekspertiz raporlarının olması ve buradaki belirtilen hususların doğruluğu.

Aracı görmek isteyenler ise 216 7211274, 216 7241292 numaralı telefonlardan araçların yeri ve nasıl görebileceğiniz hakkında bilgi alabilirler. Bu numaralar T. Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğüne ait.

Yatırdığınız Teminatı Geri Alabilirsiniz

İhaleye girebilmeniz için öncelikle aracın muhammen bedeli üzerinden yüzde üç oranında teminat tutarı yatırmalısınız. Yani 10 bin liralık bir araç için 300 Lira, 100 bin liralık araç için 3 bin lira tutarında bir teminatı bankaya yatırmalısınız. Bu teminat tutarı ile bankada size protokol imzalatılıyor. Bu işlemler sonrasında size verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapıyorsunuz ve ilgili araç için fiyat teklifi verme imkanınız oluyor.

İnternet sitesinde fiyat teklifi verilen aracın ihale süreci başlıyor ve anlık olarak takip etme imkanınız var. Süre sonunda en yüksek rakamı veren kişi aracın sahibi oluyor. Bankaya kalan kısmı yatırılarak aracı olduğu yerden alabiliyorsunuz. Banka size yatırdığınız para için dekont veriyor. Bu dekont bankaların KDV’den muaf olması nedeniyle fatura yerine geçebiliyor ki, tüzel kişiliklerde kullanabiliyor. Aracı almaya hak kazanırsanız fiyattan düşülen teminat tutarı, ihaleyi başka birinin alması halinde size iade ediliyor. Aracı almaya hak kazanmanıza rağmen alım işlemleri yapmazsanız teminat tutarınız bankaya ait oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma