Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankasından POS Cihazı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından POS Cihazı Nasıl Alınır?

Aydin Duran Aydin Duran -
177 0

Girişimci olma çabasındaysanız yada iş yerinize Ziraat Bankasına ait POS cihazlarından almak istiyorsanız önünüzde 8 çeşit Ziraat Bankası POS ürünü çıkacaktır. Genel olarak kişiler ödeme esnasında şifre girişi pozisyonundaki POS cihazlarını görüyor olsa da, farklı çeşitleri de mevcut. Talebi Ziraat Bankası POS cihazı başvurusu yapmak olan siz okuyucularımıza Ziraat Bankasının POS ürünleri ve özellikleri ile Ziraat Bankası POS cihazına nasıl başvuru yapacağınızı iletmek istedik.

Hangi Kartlardan Ödeme Alabilirim?

Ziraat Bankasının sekiz çeşit POS ürününden bahsetmiştik. Bunlar Masaüstü POS, Mobil POS, Sanal POS, Yazarkasa POS, Sabit Ücretli POS, Doktor POS, Belirli Gün Ödemeli POS, Başak POS olarak sunuluyor. POS özellikleriyse başlıca Temassız POS, Mail Order, Ön Provizyon, Dövizli İşlem Yetkisi ve ortak POS olarak sunuluyor.

Ziraat Bankası POS Cihazı ile Visa, Mastercard ve TRoy logolu tüm kartlar ile ödeme alabiliyorsunuz. Bu nedenle işletmeniz için kullanıma almak isteyeceğiniz tek POS ile tüm ödemeleri de alabiliyorsunuz.

Masaüstü POS Cihazı

Sabil hat telefonu ile bağlantılı ve ADSL internet ile bağlantılı POS ürünü olarak Ziraat Bankası müşterilerine hitap ediyor. Çok tercih edilmiyor olsa da perde arkasında oldukça fazla bir kullanıcıya sahip.

Mobil POS

Ziraat Bankası müşterilerinin en çok kullandığı ödeme aracı Mobil POS olarak dikkatleri çekiyor. Bunun en büyük özelliği kapıda satış sağlayan girişimcilere hitap ediyor olması. Kablo derdi olmadan SİM kart ile çalışan, cep telefonu operatörlerince hizmet alınan bir POS ürünü. Taşınabilir olması nedeniyle özellikle cafe ve restaurant gibi yerlerde kartla ödeme alınması için kullanılıyor.

Temassız Okuyuculu POS

Temassız kredi kartları ve bunların limitleri hakkında bilgiler sunmuştuk. Artık bankalar normal bankamatik kartları ile kredi kartlarını temassız özellikli olarak müşterilerinin hizmetine sunuyor. Bu nedenle şifre girmeden oldukça hızlı bir şekilde ödeme yapılıyor olması hızlı hizmet alma adına talep görürken yine de endişeli müşterilerin bu özelliğini kapatma talepleri de az değil. Ziraat Bankası Bankkart Combo Temassız Özelliğini Kapatmak isteyen kişilere de talepleri doğrultusunda işlem yapılıyor.

Sanal POS

İnternetten satış yapılmasında ödeme alımı için önemli bir araç olan Sanal POS Ziraat Bankasından. E-ticaretin olmazsa olmazı olan sanal poslar ile internet üzerinden güvenli bir şekilde ödeme alabiliyorsunuz. Ürününüzü dijital ortamlarda pazarlamak istiyorsanız yapmanız gereken husus Combo kart müşterilerine hitap edebilmek adına Ziraat Bankası Sanal POS olmalı.

Teknolojinin gelişmesi ile hizmet verdiği en önemli sektör Bankacılık sektörü haline geldi. Zira sayıları çok az olan banka şubeleri internet sayesinde milyonlarca sayıya ulaştı diyebiliriz. Zira herkesin cebinde artık bir uygulama ile banka ara yüzü ve şubesi bulunuyor. Bu durumla yetinmeyen teknoloji evden, iş yerinden, denizin ortasındaki bir tekneden bile bankacılık hizmeti sunuyor. Kişiler artık almak istedikleri ürünleri de internet üzerinden daha uygun fiyatlara alıyor olması özellikle sanal pos ödeme araçlarını gözde yapmış durumda. Kişiler netten yaptıkları alışverişleri kredi kartı ve bankamatik kartları ile ödeme yoluna gidiyor. Öyle bir noktaya gelindi ki vatandaşlar riskleri ile güvenliği sayesinde ceplerinde para taşımamaya başladı. Ödeme ihtiyaçlarını da kartlar ile yapıyor haline geldi ki, bu durum ticari firmaların hepsini POS cihazları almaya zorunlu bıraktı. Başka bankalara ait cihazlar ile ödeme alınabiliyor olması rağmen dağıtılan puanlar ve bonus gibi ikramlar için bankanın kendi POS cihazlarını kullanmak zorunda olduğunun bilincindeki tüketiciler ise kartlarının bankasını tercih etmek zorunda kalıyor. Combo Lira ile avantajlı kampanyalara sahip Ziraat Bankası POS cihazı başvurusu ticaretle uğraşanlar için çok kolay.

Nasıl Başvuracağım?

Ziraat Bankası POS Cihazı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapabilmek için adresiniz https://www.bankkartpos.com.tr/. Bu adresteki ana sayfanın sağında bulunan bölüme Adı Soyadı, TC yada Vergi Numaranızı, POS tipini seçerek anında başvuru yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası POS cihazı sahiplerinin sahip olabileceği bir çok ayrıcalığı bulunuyor. Ziraat POS kullanan iş yerleri üye işyeri oluyor ve Üye İşyeri Platformu ile iş yerinize ait bütün bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Raporlama özelliklerinin de olması sayesinde taleplerinizi de iletmeniz mümkün hale gelmiş. Bu platform sayesinde takip edebileceğiniz bir husus da Ziraat Bankası kampanyaları oluyor. Mevcut kampanyalar hakkında buradan bilgi alabiliyorsunuz.

Ziraat POS Cihazı Almak İçin Gerekli Belgeler

Şahıs ve sermaye şirketleri bankanın sağladığı Ziraat Bankası POS cihazına başvuru yapabiliyor. Şahıs şirketleri başvuru esnasında Vergi Levhası, İş yeri Sahibinin Kimliği, Sicil İmza Beyannamesi, Esnaf Odasına kayıtlı olduğuna dair belge yeterli oluyor.

Sermaye Şirketleri ise Ticaret Sicil Gazetesinin örneğini, şirket sahibi ve ortaklarının kimlikleri, imza sirküleri ile birlikte Vergi Levhasını sunmak zorunda.

Ziraat Bankası POS Cihazı Fiyatları

İşletme sahiplerinin en çok merak ettiği husus sağlanan POS cihazı karşılığı yapacakları ödemeler ve muhtemel karşılarına çıkacaklar masraf ve komisyonlar oluyor. Banka ile imzalanan protokol gereği alınan POS cihazının kullanma süresi ile taahhüt verilmektedir. Bu taahhüt ile POS cihazı için bir ücret ödemesi yapmazsınız. Fakat aylık ve yıllık tarzda ticari olarak bir limitler dahilinde ödeme alınması gibi hususlar içeriyor. Bunun için banka şubelerinden ayrıntılı bilgi alınabilmektedir. Kartlardan yapılan çekim sonrası alınan komisyon yüzde 1,90 ile yüzde 2,30 civarlarında değişiklik gösteriyor. Onun için yaptığınız satış sonrası alacağınız ödeme tutarlarını da dikkate almanız gerekecektir.

Kılavuz ile Ayrıntılı Bilgi Alıyorsunuz

Banka POS cihazı kullanacak müşterilerine ayrıntılı bir kılavuz hazırlamış. Bu Ziraat Bankası POS Cihazı Kılavuzu sayesinde nasıl hareket edeceğinizi en ince noktasına kadar öğrenebiliyorsunuz. Bu yüzden önemli bir başvuru kitapçığınız haline gelecektir. Zira müşteriye sunulan POS cihazları markaları ile de değişiklik gösteriyor. Bu markalar dahilinde karşınıza çıkacak muhtemel hatalar da kılavuzda belirtilmiş. Kılavuzu internet ortamında inceleyebilir ve PDF formatında da indirerek kağıda dökebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası POS Cihazı Destek

Karşınıza çıkacak olan sorunlar ile çözüm yoluna kavuşturabilmek için mesai saati aramaksızın 0 850 202 35 00 numaralı hattı arayarak bilgi alabiliyorsunuz. Fakat öncelikli olarak kişilerin POS cihazlarının interneti alıp almadığını kontrol etmeli diye düşünüyorum. Zira en çok hata internetten kaynaklanıyor olabilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma